V MHD je akútny nedostatok vodičov

Nízka mzda a celodenné zápchy v Trnave spôsobujú, že o prácu vodiča na linkách MHD je malý záujem. Riaditeľ divízie dopravy SAD Trnava Ing. Juraj Kuzma priznal, že v prvý septembrový týždeň z tohto dôvodu nevypravili niektoré spoje.

Hovorca mesta Pavol Tomašovič hovorí, že o probléme viedia. SAD zvýšila po dohode s mestským úradom od 1. septembra mzdy pre vodičov. Prostredníctvom oznamov v autobusoch dopravca láka na prácu v MHD aj vodičov nákladných áut. Ponúka im finančný príspevok na autobusový vodičský kurz. SAD Trnava podľa Juraja Kuzmu hľadá tiež spôsob ako zamestnať v Trnave aj vodičov z Ukrajiny. „Je to však legislatívne a zmluvne komplikované,“ dodáva Kuzma. Pred dvomi rokmi skúšal ponúknuť prácu ukrajincom aj Dopravný Podnik Bratislava. Mzda, ktorú ponúkal, však nikoho neoslovila.

Problémy s nedostatkom vodičov postihli aj Bratislavu a Košice. Dopravný Podnik Bratislava problémy vyriešil, v súčasnosti už vypravuje všetky služby. V Košiciach jazdia niektoré linky podľa obmedzeného prázdninového režimu aj v prvých týždňoch nového školského roka.

Okrem vodičov SAD Trnava nemala na začiatku školského roka ani dostatok prevádzkyschopných mestských autobusov. V MHD preto vypomáhali dve vozidlá určené pre prímestskú dopravu. Podľa Juraja Kuzmu v najbližších dňoch budú nasadené do premávky dva nové autobusy SOR v dvojdverovom prevedení, určené pre menej vyťažené mestské linky.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.