Close

Route Jubilee, Piccadilly, Victoria, Stanica Green Park

imhd.sk imhd.sk
  1. Galleries (1/1)
Download item
Discussion post:
Location: Stanica Green Park
Date: 20.11.2018
Vehicle:
Gallery: London
London, UK (8 Dec 2020)
Route: Jubilee, Piccadilly, Victoria
Author: Erik Žiak
Times viewed: 764

Comments

More

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
N/A

N/A

9 Dec 2020
#4 Rate positive Rate negative
Reply on: Max #1:
Čo sa týka fotenia dopravy a ľudí a pod., tak podľa info, ktorými sa riadim, tak:

Na fotke nefotografujem ľudí, ale cieľom fotky je zachytenie tunela s eskalátormi a ľudia sú vedľajší objekt. Keby v strede eskalátora bol človek, ktorý je priamo predo mnou a pozerá sa mi do objektívu, tak už je to na zamyslenie, keďže by to vyzeralo, že fotím presne jeho a eskalátory sú len pozadie. Nemôžem tu bez zamazania tváre uverejniť napr. fotku, ktorá by poškodzovala fotenú osobu, zachytávala jej priestupok / trest. čin a pod. a za ďalšie, dokumentovanie pre tlačové/obrazové médiá taktiež nevyžaduje zakrývanie tváre, pokým nenarúša záujmy fotenej osoby (napr. osoba v strede fotky, na ktorú je zaostrené.) Dobrým príkladom bola dopravná nehoda v Lamači počas kalamity minulý štvrtok, pri ktorej som robil fotky tak, aby som nezachytil účastníkov nehody a ani ŠPZ nabúraného auta, keďže to sú údaje, ktoré by už boli v rozpore s pravidlami. Keby som ich napriek tomu zachytil, musel by som zamazať ako ich tváre, tak aj ŠPZ auta.
Reply
N/A

N/A

8 Dec 2020
#3 Rate positive 1 Rate negative
Reply on: Max #1:
Netuším aká legislatíva platí v UK, no na Slovensku toto upravuje Zákon o ochrane osobných údajov a Občiansky zákonník. V zmylse prvého menovaného (a taktiež v zmysle GDPR) fotografia nepredstavuje osobný údaj za predpokladu, že nie je spájaná s iným identifikátorom osoby (meno, adresa a pod.) a neslúži ani na získanie biometrických údajov. Podľa Občianskeho zákonníka sa zas ochrana osobnosti vzťahuje iba na také obrazové snímky, ktoré sa týkajú fyzickej osoby a jej osobných prejavov. Obrazové snímky sa môžu taktiež použiť primeraným spôsobom na účely vedecké, umelecké či spravodajské. (Samostatnou kapitolou je potom oprávnený záujem.)

Inak povedané, pokiaľ predmetom fotografie nie je konkrétna osoba/osoby (čo je aj tento prípad) a zároveň nehorzí, že osoby v nej obsiahnuté by mohli byť akokoľvek dehonestované, neexistuje dôvod prečo by takáto snímka nemohla byť publikovaná. A ak aj fotíme konkrétnu osobu, stačí nám na to ústny súhlas, v niektorých prípadoch dokonca len konkludentný (nevýslovný).

Pri fotení dopravy preto zväčša neexistuje dôvod rozmazávať/pixelovať tváre ľudí.
Reply
jozin

jozin

8 Dec 2020
#2 Rate positive Rate negative
Reply on: Max #1:
Autor tejto fotky ma gule nezaoberat sa s tym, autor predchadzajucich fotiek na to nema 😁
Reply
Max

Max

8 Dec 2020
#1 Rate positive Rate negative
Objekty na fotke nie sú ani rozmazané, ani zaštvorčekované?

Môže sa prosím vyjadriť niekto zo znalých odborníkov, ako to teda je alebo nie je s tou ochranou fejsov a iných osobných údajov pri zverejňovaných fotografiách? Vopred vďaka.
Reply