O dodanie CNG autobusov pre martinský dopravný podnik bol veľký záujem

Verejnej súťaže na dodávku nových plynových autobusov sa zúčastnilo 6 uchádzačov.

Dopravný podnik mesta Martin zverejnil 19. apríla 2021 výsledok vyhodnotenia ponúk vo verejnej súťaži na dodanie 35 nových autobusov s CNG pohonom. Týmito autobusmi chce martinský dopravný podnik začať prevádzkovať MHD v Martine a Vrútkach od začiatku roka 2022. Vyhodnocovanie súťaže prebehlo elektronickou aukciou, do ktorej sa zapojilo šesť uchádzačov.

Poradie uchádzačov po elektronickej aukcii je podľa zverejneného oznámenia nasledovné:

  1. Tempus Trans, Košice (cenová ponuka 7,364 mil. € bez DPH)
  2. Mercedes-Benz Slovakia, Bratislava (cenová ponuka 7,365 mil. € bez DPH)
  3. SOR Libchavy (cenová ponuka 7,795 mil. € bez DPH)
  4. Corex, Vráble (cenová ponuka 8,237 mil. € bez DPH)
  5. MAN Truck & Bus Slovakia, Bratislava (cenová ponuka 8,592 mil. € bez DPH)
  6. Scania Slovakia, Senec (cenová ponuka 9,030 mil. € bez DPH)

V prípade, ak nepríde v zákonnej lehote k uplateniu námietok, zmluva by mala byť podpísaná so spoločnosťou Tempus Trans, ktorá ponúkla najnižšiu cenu autobusov. Spoločnosť Tempus Trans je na slovenskom trhu predajcom autobusov výrobcu Iveco Bus, ktorý má v obstarávanej kategórii v ponuke plynové nízkopodlažné autobusy Iveco Urbanway 12M CNG.

Doplnené: DPMM podpísal zmluvu na dodanie autobusov Iveco Urbanway 12M CNG s víťazom súťaže dňa 6. mája 2021. Potrebnú plniareň CNG by mal v Martine postaviť dodávateľ stlačeného zemného plynu, ktorého dopravný podnik bude tiež obstarávať.

Mesto Martin v uplynulých týždňoch vybralo aj riaditeľa novovzniknutého Dopravného podniku mesta Martin. Do výberového konania na pozíciu riaditeľa sa prihlásli dvaja záujemcovia, z ktorých uspel Ing. Ján Slamka, PhD. Úspešného kandidáta následne do funkcie potvrdili aj poslanci mestského zastupiteľstva na svojom aprílovom zasadnutí. Podľa informácií z mestského zastupiteľstva, novozvolený riaditeľ DPMM v minulosti pracoval aj v Dopravnom podniku Bratislava, kde sa venoval zavádzaniu elektrobusov.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Dispecer #10:
A kto by to tam nezaregistroval - aktuálna informácia z akcie je, že do Martina prídu v celozelenom laku. (Pravdupediac, nerozumiem podľa čoho vyberali. Akože eko?)
Martinčanom bol predstavený Urbanway 12 CNG zo SAD Zvolen:
https://www.facebook.com/groups/229292283937725/
Reakcia na: Dispecer #3:
Poziadavka mesta bola dodanie do polovice decembra. Solaris mal este nedavno cakacie doby okolo rok a pol, aj ked corona im ich mozno trochu preriedila. Podla mna si zratali, ze to proste nedaju.
Reakcia na: Dispecer #3:
Ten ma tolko zakazok ze nepotrebuje hadam nic dalsie na 2 roky.
Reakcia na: Viko #4:
Ak diskusia, tak len vo veľmi úzkom kruhu. Inak nič.
Reakcia na: Dispecer #1:
Čo to jéje znamená? 😃
Reakcia na: Dispecer #1:
Kým nemajú postavenú plničku, môžu si akurát tak pískať.

Inak, prebiehala už nejaká diskusia na tému identity DPmM? Lebo v požiadavkách nebolo nič špecifické - chceli len jednofarebný náter, ktorý sa má skonzultovať pred výrobou s objednávateľom...
Reakcia na: irizar #2:
Tiež ma to prekvapuje. A tiež aj neúčasť Solarisu...
Dobre chapem, ze proti sebe sli dvaja dealeri Iveca s rovnakym produktom? Vow.
A jéje, CNG Urbanwaye...