Projekt "Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov" bol dokončený

Modernizáciou prešlo 29 stanovíšť na 16 zastávkach MHD

Projekt Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov začal v októbri 2018 rekonštrukciou zastávky Nová Nemocnica (smer Považská). Následne bolo do júla 2019 zmodernizovaných ďalších 28 nástupíšť na pätnástich zastávkach autobusov. 

Najviditeľnejšou novinkou na autobusových zastávkach po modernizácii sú displeje s odchodmi vozidiel. Tie sú 3-, resp. 6- riadkové, vo veľkej miere sa zhodujú s displejmi na električkových zastávkach po rekonštrukcii. Výnimkou je zastávka Staničné námestie, kde bol do priestoru medzi zastávkami MHD a vchodom do vestibulu Železničnej stanice Košice osadený 16 riadkový veľkoplošný displej. Táto novinka priniesla aj očíslovanie jednotlivých nástupíšť MHD. 

Projekt realizovala firma EUROVIA SK a.s.. Celková cena zakázky bola 1 000 962,94 € s DPH.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: reparil #1:
Polovica coho?
a co ten zvysok? ved len ja osobne viem o nezmodernizovanych cca polovici mhd zastavok ktore su doslova v zalostnom zaostalom stave.. zmodernizovanych je tak sotva polovica plus minus..