Ďalšia trojica zastávok bola zmodernizovaná

Mesto Košice v spolupráci s DPMK odovzdá do užívania ďalšie 3 zmodernizované zastávky MHD.

Mesto Košice v spolupráci s Dopravným podnikom mesta (DPMK) Košice v utorok 2. júla 2019 odovzdá do užívania cestujúcej verejnosti ďalšiu trojicu zmodernizovaných autobusových stanovíšť MHD:

  • Amfiteáter smer Nová nemocnica,
  • Amfiteáter smer Obchodná akadémia / Technická univerzita,
  • Mier smer Pri hati.

Na všetkých troch miestach boli vykonané stavebné úpravy autobusových zálivov a nástupných plôch s využitím tzv. kasselských obrubníkov a inštalované nové označníky zastávok s integrovanými LED zastávkovými displejmi.

Posledné z aktuálne modernizovaných autobusových stanovíšť – na zastávke Mier smer Okresný úrad / Tomášikova – je už takisto krátko pred dokončením, sprevádzkované bude v najbližších dňoch. Všetkých 29 stanovíšť prešlo rekonštrukciou v rámci projektu „Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov“ spolufinancovaného Európskou úniou vo výške 85 % z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Celkové finančné náklady na projekt predstavujú sumu 987 555,76 € z čoho iba piatimi percentami na jeho financovaní sa podieľa Mesto Košice. 

Cieľom modernizácie zastávok je dosiahnutie ich vysokej kvality z hľadiska technického vybavenia, predovšetkým však súladu s platnými normami a predpismi so zreteľom na zvýšenie bezpečnosti ľudí, zlepšenia informovanosti a celkového komfortu prepravy cestujúcich.

Viac k téme

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.