Ďalšia trojica zastávok bola zmodernizovaná
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Mesto Košice v spolupráci s DPMK odovzdá do užívania ďalšie 3 zmodernizované zastávky MHD.

Mesto Košice v spolupráci s Dopravným podnikom mesta (DPMK) Košice v utorok 2. júla 2019 odovzdá do užívania cestujúcej verejnosti ďalšiu trojicu zmodernizovaných autobusových stanovíšť MHD:

  • Amfiteáter smer Nová nemocnica,
  • Amfiteáter smer Obchodná akadémia / Technická univerzita,
  • Mier smer Pri hati.

Na všetkých troch miestach boli vykonané stavebné úpravy autobusových zálivov a nástupných plôch s využitím tzv. kasselských obrubníkov a inštalované nové označníky zastávok s integrovanými LED zastávkovými displejmi.

Posledné z aktuálne modernizovaných autobusových stanovíšť – na zastávke Mier smer Okresný úrad / Tomášikova – je už takisto krátko pred dokončením, sprevádzkované bude v najbližších dňoch. Všetkých 29 stanovíšť prešlo rekonštrukciou v rámci projektu „Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov“ spolufinancovaného Európskou úniou vo výške 85 % z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Celkové finančné náklady na projekt predstavujú sumu 987 555,76 € z čoho iba piatimi percentami na jeho financovaní sa podieľa Mesto Košice. 

Cieľom modernizácie zastávok je dosiahnutie ich vysokej kvality z hľadiska technického vybavenia, predovšetkým však súladu s platnými normami a predpismi so zreteľom na zvýšenie bezpečnosti ľudí, zlepšenia informovanosti a celkového komfortu prepravy cestujúcich.


1.7.2019
-imhd.sk s využitím TS Mesto Košice-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.