Skrátenie pešieho presunu pri prestupe na Molecovej (od 28.6.2019)

Električky budú smerom do mesta zastavovať hneď za priechodom pre chodcov.

Od piatka 28. júna 2019 bude presunutý označník nástupnej zastávky Molecova električkovej linky X6 o cca 30 m pred jeho doterajšiu polohu. Električky tak budú zastavovať koncom vozňov hneď za priechodom pre chodcov, čo skráti prestupovú vzdialenosť medzi autobusovou zastávkou liniek 32 33 X5 a električkovou zastávkou linky X6.

Úprava má za cieľ aj obmedziť nebezpečné prebiehanie cestujúcich cez cestu mimo priechodu pre chodcov a preliezanie zábradlia na zastávke. Pripomíname, že električky linky X6 odchádzajú v pracovných dňoch každé 3 - 4 minúty, nebezpečným prebiehaním pomedzi autá preto cestujúci ušetria maximálne niekoľko desiatok sekúnd.

Električky linky X6 sú na nástupište Molecova pristavované aj v predstihu pred časom odchodu a využívajú automatické zatváranie dverí prostredníctvom fotobunky. Zatváranie dverí tak nemusí vždy znamenať, že električka hneď aj odíde.

Ešte pred začiatkom výluky bol skrátený prestup medzi linkami X5 a X6 aj smerom do Dúbravky presunutím autobusovej zastávky na úroveň zastávky električiek.

 

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: 3pa3ck3 #15:
A potom si sa zobudil 😃 .
Kazdy nema auto a ten kto ho aj ho ma, tak terajsia vyluka ho demotivuje uplne ist uz Xkami.
Reakcia na: 3pa3ck3 #15:
Alebo pockat do prvej nehody a/alebo mrtveho. Podporujem casto prechody, ale toto je rovnaka blbost, ako dat prechod do stredu elektrickovej zastavky Racianske Myto.
Reakcia na: Petto #14:
No veď stačí vydržať tri dni a tí ľudia prejdú z áut do busov...
Reakcia na: 810zssk #12:
Nie, sposobovalo by to v rannej spicke permanentne kolaps. Situacia:
Pride X5 na konecnu. Ludia ( rano aj okolo 100 ludi co som videl) idu na docasny prechod este ked je sucasne zelena pre auta z Dubravky. Auta hoc maju zelenu neprejdu dalej, lebo dav ludi tam bude prechadzat hoc aj minutu cez ten prechod, zostanu stat v krizovatke halabala ,potom nabehne zelena pre auta,mhd 33 smer dlhe diely a tie neprejdu lebo auta su v krizovatke.
Alebo pride nieco z DD, ludia sa vyroja na docasny prechod prave ked autam z Dubravky prave zacina zelena a zase stoja auta vratane X5.
Reakcia na: 810zssk #12:
No neviem neviem. Nehovoriac aj o tom, ze vlcaci by mali falosny pocit prednosti a hned by to na prechode hadzali pod auta ako lumici z utesu a bez rozmyslu.
Reakcia na: MatejBA #11:
Neznysel. Z toho ze raz za tri minuty to tam vlcaci zablokuju na 20 sekund by ziaden kolaps nesposobilo.
Reakcia na: 810zssk #3:
No neviem neviem ci docasny prechod bez semaforu by tam bol dobry. Sposobilo by to, hlavne rano, dost velke problemy a upchavanie krizovatky (a tym padom vyrazne znizenie priepustnosti Molecovej)
Reakcia na: johnnyjanko #4:
Dobry namet na podnet. Napisal som na FB stranku Valla, uvidime, ci sa nieco pohne.
Malo by tam niekde byť povinne napísané, že dvere sa zatvárajú automaticky.
Reakcia na: johnnyjanko #4:
Pamatne heslo: Mur ako v Berline-dame to! 🙂

To tam fakt este stale strasi?
Reakcia na: Viliam22 #6:
Prave to montuju
Ráno zatiaľ po starom
Reakcia na: johnnyjanko #4:
ten si mal zobrať so sebou keď odchádzal 😃 😃
Ešte by sa patrilo, aby zmizol Nesrovnalov plot na Trnavskom mýte a vznikol tam prechod.
Reakcia na: thomas123 #2:
Chori nie su ludia, ale to ze tam nevznikol docasny prechod (bez semaforov, teda s prednostou chodcov).
super to je. Ale ti ludia su chori, za kazdu cenu sa ponahlaju, vsak tie elektricky idu kazdu chvilu. Hlupi ludia! Hnus!