Zmena cestovného poriadku (od 1.7.2019)

Úpravy sa dotknú liniek 1, 3, 4, 7, 14, 26 a 67.

Od pondelka 1. júla 2019 dochádza k nasledujúcim zmenám v cestovnom poriadku MHD:

  • na linke 1 sa rušia spoje s odchodom v pracovných dňoch o 22:07 z Kvačalovej po železničnú stanicu a v pracovných dňoch počas prázdnin o 13:05 z Kvačalovej po Matice slovenskej
  • na linkách 3 4 a 14 sa upravuje interval medzi spojmi v pracovných dňoch počas prázdnin - v čase od 8:00 do 17:30 budú tieto linky premávať jednotne každých 15 minút (v dopoludňajších hodinách posilnenie z 20 na 15 minút, na linke 3 popoludní oslabenie z 12 na 15 minút)
  • na linke 26 sa posúvajú odchody zo zastávky Rosinská, VÚVT - vplyvom úpravy jazdnej doby budú z tejto zastávky autobusy odchádzať o 1 minútu skôr
  • mení sa charakter zastávky Žilinská univerzita - po novom bude táto zastávka v pracovných dňoch po 18. hodine a v soboty, nedele a sviatky celodenne na znamenie. V pracovných dňoch do 18. hodiny bude zastávka aj naďalej stála, trolejbusy na nej zastavia aj bez znamenia cestujúceho

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Sawuel #7:
Jazdná doba z Fatranskej na ŽU sú dve minúty. Tie vyrovnávačky tam boli pred rokmi, kedy bol čas 3 min. Čo mám odsledované, bežná jazda trvá trolejbusu väčšinou 1:50 - 2:10. Medzi Pod hájom a ŽU je po 18. h a cez víkendy 1 min, takže ani v tomto prípade nehrozí zámerná pomalá jazda, keďže presun medzi týmito zastávkami som za menej ako celú minútu ešte asi ani nezažil.
Reakcia na: Vladimír #6:
Áno, uznávam, slovník mohol byť vyberanejší. Ak si môj komentár čítala zodpovedná osoba, tak v tomto by som sa chcel ospravedlniť.

Ja som zástanca čo najjednoduchšieho a najprehľadnejšieho systému ako len ide. A to nie len v MHD ale v hocičom. Akákoľvek výnimka alebo pod môže spôsobyť nepríjemnosť neznalému cestujúcemu aj keď na danej zástavke nie je po 18:00 asi veľký dopyt cestujúcich, takže si túto zmenu drvivá väčšina ľudí nikdy ani nepovšimne.
+ Jazdná doba zostala rovnaká ako pred zmenou - OK že plynulosť jazdy zastávka na znamenie zabezpečí. Keď som ešte tadial cestoval TB trolejbusári si radi na danej zástavke "vyrovnávali čas". Keď teraz nemusia zastaviť ale môžu ísť plynulo, výsledok bude jediný. Ak nechcú prísť na nasledujúcu zástavku o 1 min dopredu (a o5 zastaviť tak či tak) budú musieť ísť 30 km/h.

Ja osobne som sa nikde s takýmto riešením nikde nestretol (alebo som o nom nevedel). Týmto nechcem povedať že je úpne zlé a niekde sa nehodí. Len keď už niečo chce DPMŽ kopírovať, čo tak začať od praktickejších a dôležitejších veci ako toto ?
Reakcia na: Vladimír #5:
Aby bolo jasné: Osobne rozdielnemu charakteru zastávky podľa času alebo typu dňa tiež nefandím. Hoci uznávam, že zastávka obsluhujúca "univerzitu v lese" sa na tento režim dokonale hodí, je to svojím spôsobom komplikovanie systému.

Ale hysterické reakcie o "hlúpej hlave" považujem za prehnané. Zvlášť keď podobné riešenia fungujú v ČR roky. A to vrátane prevádzok, ktoré ako celok môžu byť celému Slovensku dávané za vzor.
Reakcia na: Sawuel #1:
To sú Žilinčania o toľko hlúpejší oproti tisíckam cestujúcich z iných miest, kde to takto normálne dlhé roky funguje?
preco nespravit tu zastavku na znamenie celodenne? aj tak tam nastupuju iba studenti v urcitych casoch. lepsie: preco nespravit vsetky zastavky na znamenie ako v kazdom civilizovanom meste?🙂
Reakcia na: lumbert #2:
Zaujímavý experiment. Inde zase majú v nočných hodinách nástup len prednými dverami.
Reakcia na: Sawuel #1:
To je ale nehorázna hovadina. 😲
Korej hlúpej hlave v DPMŽ napadlo aby zástavka na znamenie bola na znamenie iba v určitom časovom úseku ? Väčšina ludí nemá ani jasno čo je zastávka na znamenie a normálna, nie to ešte takýto hybrid. Som zvedavý či informačný systém bude hlásiť v správnych časoch správny "stav" zastávky. O tabuľke na označníku ani nehovorím 😃