Rekonštrukcia trolejbusovej trate na Ulici 29. augusta bola ukončená
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Po šiestich rokoch opäť pribudol väčší zrekonštruovaný úsek trolejbusovej trate.

Dňa 27. mája 2019 bola do prevádzky po rekonštrukcii uvedená trolejbusová trať pri Ondrejskom cintoríne na Ulici 29. augusta a priľahlých uliciach. Na linku 208 bol preto opäť nasadený trolejbus. Vzhľadom na prebiehajúcu prestavbu Mlynských nív je v prevádzke zatiaľ len časť zrekonštruovanej trate, ktorú využíva práve linka 208. Zvyšná časť sa bude môcť využívať až po obnovení trolejbusovej trate na Mlynských nivách.

Trolejové vedenie bolo zrekonštruované v priebehu apríla a mája firmou ELZA - Elektromontážny závod Bratislava. Okrem priamych úsekov na Ulici 29. augusta, Dunajskej, Mlynských nivách a Cintorínskej boli zrekonštruované aj dve trolejové križovatky. Inštalované boli tri ťahové elektrické motoročekové symetrické výhybky Esko s elektrickým krížom (z toho jedna v smere od Špitálskej na Cintorínsku ul. ešte v minulom roku), tri mechanické symetrické výhybky, dve križovania trolejových stôp a na štyroch miestach úsekové izolátory, z toho na dvoch miestach nové (na Dunajskej a za zastávkou Ondrejský cintorín smer Špitálska). Trolejové vedenie bolo zavesené na rovných úsekoch pomocou pružných závesov s prídavným lanom na priečnych prevesoch, resp. na nových výložníkoch a v oblúkoch pružnými kyvadlovými závesmi. Trakčné stožiare v zrekonštruovanom úseku dostali nový strieborný náter, pribudlo aj zopár nových stožiarov.

Pred touto rekonštrukciou boli naposledy zrekonštruované trolejbusové trate na Šulekovej a Valašskej v roku 2013. Menšia rekonštrukcia bola vykonaná v roku 2018 v obratisku Hraničná pri prestavbe priľahlej cestnej križovatky.


27.5.2019
-mhd-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

Andy27.5.2019 15:22 #4 Re:
Reakcia na #3 od johnnyjanko:
Podľa všetkého najprv bude pol roka fáza iba s autobusmi a potom už všetko. A pekne ma to štve, lebo obchádzka 202 a 212 cez zápchu na Záhradníckej ma odrádza od používania MHD na cestu do práce. Autom to mám teraz omnoho rýchlejšie, lebo môžem ísť cez Landererovu a nábrežie, kde zápchy nie sú.
johnnyjanko27.5.2019 14:57 #3 Re:
To som zvedavý, kedy budú po Ul. 29.8 a Mlynských nivách zase jazdiť trolejbusy (nie len podivná linka 208). Tuší niekto, aký je momentálny plán? Hlavne by ma zaujímalo, či po otvorení Mlynských nív bude hneď (+/-) obnovená aj premávka trolejbusov, alebo nás zase bude čakať dlhé obdobie, v ktorom autá a busy už tadiaľ budú môcť jazdiť, ale trolejbusy nie...
lostrail27.5.2019 13:34 #2 Re:
Skoda, ze nie je mapka, aky usek sa vlastne zrekonstruoval. Vyhybky a krizovatky napovedia, ale z mapky by to bolo uplne jasne.
lupask27.5.2019 9:24 #1 Re:
este na Trencianskej pribudlo, ale to neviem kedy bolo