Mesto zvýši kapitálové prostriedky pre DPB na tento rok o 6,4 milióna €

V tomto roku by sa tak mohli opraviť aj električkové trate v Rači a na Americkom námestí.

Ilustračné foto © Solider

Mestské zastupiteľstvo Bratislavy bude na svojom májovom zasadnutí dňa 30. mája 2019 schvaľovať návrh na zmenu rozpočtu hlavného mesta na tento rok. V rámci tejto zmeny plánuje mesto navýšiť kapitálový transfer dopravnému podniku (DPB) na rok 2019 o 6,4 milióna €. V prípade schválenia navrhovanej zmeny rozpočtu mesto poskytne DPB kapitálové prostriedky na tento rok v celkovej výške 15,250 mil. €. Navýšené kapitálové prostriedky by mali byť použité na rekonštrukciu a modernizáciu dopravnej infraštruktúry, konkrétne:

  • na rekonštrukciu električkovej trate Americké námestie - Blumentál (2,8 mil. €),
  • na rekonštrukciu električkovej trate Detvianska - Záhumenice (3 mil. €),
  • na výmenu a modernizáciu označníkov zastávok MHD (600-tisíc €).

Predkladaný materiál obsahuje aj návrh na zmenu investičného plánu DPB na rok 2019. Aktualizovaný plán obsahuje okrem vyššie uvedených akcií medzi inými aj nasledujúce nové položky:

  • nákup nových autobusov (4 mil. €),
  • projekt pre rekonštrukciu električkovej trate na nábreží (70-tis. €),
  • autoumyvárne pre vozidlá MHD (300-tis. €).

Tieto majú byť financované presunom prostriedkov pôvodne určených na spolufinancovanie niektorých europrojektov, ktoré tento rok nestihnú byť realizované. Z položiek na spolufinancovanie europrojektov po zmenách na tento rok vypadlo financovanie projektovej dokumentácie pre modernizáciu vozovne Krasňany a výstavbu novej vozovne v Dúbravke (momentálne sa pripravuje opakovanie súťaže na zhotoviteľa projektovej dokumentácie), financovanie ďalšej etapy modernizácie vozovne Jurajov dvor a nákupu nových električiek. Znížené bolo aj spolufinancovanie projektov nákupu informačných tabúľ (pripravuje sa opakovanie verejného obstarávania) a nákupu kĺbových ekobusov (o projekte zatiaľ nie sú bližšie informácie).

Doplnené: Mestské zastupiteľstvo dňa 30. mája 2019 predložený návrh na zmenu rozpočtu schválilo.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Viliam22 #43:
Ale veď to je iba orientačné, nikto nepovedal, že to bude takto premávať.
Reakcia na: TeBeCe #40:
Aj tak tam majú chybu lebo 5 ešte nebude premávať do Dúbravky
Reakcia na: TeBeCe #40:
Ak budú 30T aj na linke 7, zvýšia nejaké ešte aj pre linku 1? Lebo mať do Petržalky len jednu linku s 8 min intervalom je hlúposť.
Reakcia na: TeBeCe #40:
L59 budú zbytočne zahusťovať. Aj teraz ráno končí už o 7:00 smer Petržalka pre každodenné zápchy na Račianskej..
Reakcia na: Petto #37:
z POV:

Návrh trasovania dotknutých električkových liniek:
č. 3 Petržalka - Cintorín Rača - obojsmerné vozidlá
č. 5 Dúbravka - Vozovňa Krasňany - skrátená trasa
č. 7 Nám. SNP - Cintorín Rača - celodenná premávka s obojsmernými vozidlami

Z dôvodu limitujúceho počtu obojsmerných električiek (30) nie je možné zahustiť interval liniek č. 3 a č. 7. Tie budú v rannej špičke premávať obe v intervale 8 minút. Deficit prepravnej kapacity, chýbajúcej linky č. 5 v úseku Rača - Vozovňa Krasňany je možné riešiť zahustením intervalu autobusovej linky č. 59 v rannej špičke.
Reakcia na: Ma178rek #38:
Bratislava nieje Praha 😁
Reakcia na: Petto #37:
možno aj nejaká NAD v úseku zvyšnom alebo sa len posilní nejaký vymeták v rači 😃 😃
Reakcia na: 3pa3ck3 #36:
Pocas reko Raca osobne tipujem linku 3 Cintorin Raca - Petrzalka s int. 4 alebo 5minut ( podla rezimu) s 30Tckami - cca 20 vozidiel na to 🙂 . L1 zeby po Safko s 29T.
Reakcia na: Kobenhavn #34:
Vallo písal na FB, že počas rekonštrukcie Rače sa riež počíta s jednolinkovým variantom a ak sa osvedčí, tak možno zostane natrvallo.
Reakcia na: Kobenhavn #34:
"A ak dosť 30T nebude, tak sa bude asi chodiť po ŽST Vinohrady/Vozovňu Krasňany, ja na tom nevidím absolútne nič zlé."
no neviem, pri nedavnom pokuse o vytvorenie dlhej kombinovanej supravy 2xT6+30T to vyzeralo asi tak, ze z dvoch kusov cestnych sardiniek sa na vinohradoch vyskladala jedna poloplna-poloprazdna elektricka; tak si nechcem ani predstavit ako by to vyzeralo v takej rannej spicke.... ci pocitas s tym ze nemala cast cestujucich si nahradnu dopravu zabezpeci sama svojimi gumokolesovymi konzervami a este zlepsi beztak nie idealnu situaciu na cestach ?
Neviem, načo sa tu rieši, či bude dosť obojsmeriek, pretože ak sa bude Rača robiť v októbri, tak už budú električky premávať po Karlovku, kde obratisko je. A ak dosť 30T nebude, tak sa bude asi chodiť po ŽST Vinohrady/Vozovňu Krasňany, ja na tom nevidím absolútne nič zlé. Otázka skôr znie, či sa po výluke v KV a Dúbravke zahová jednolinkový variant, alebo sa vráti pôvodné linkové vedenie, toto je podľa mňa tiež veľmi dôležité pri tom, ako sa výluka v Rači a aj ďaľšie budú riešiť.
Reakcia na: Ámos #31:
Já si myslim, že to vyzerá úplne vpohode. Vozidlá a celý manuál zastávok sa už ozaj dlho riadi prioritne do červeno-čiernej ako základné farby a šedá je doplnková farba. Takže podľa mňa tam kde sa nemajú vymienať koše a označniky si to zaslúži takúto prerábku. Kým príde nane rad tak môžu byť aspoň zjednotené zatiaľ do farieb podniku a nie oranžové a žlté. 🙂
Ten kos vyzeral dobre, lepsie ako tie cerveno-oranzove vyhotovenia. Na fotke to mozno tak nevyzera, ale je tmavosedy.

Ja som len chcel vidiet, ci je toto novy dizajn, alebo je to nejaky test.

DPB uz roky ide kombinaciou cervenej, ciernej a tmavosedej. Takze taketo technicke a farebne riesenie niekde na periferii je dostacujuce. Lepsie ako dalsie roky rokuce cakat a vymenu vsetkych oznacnikov.

Aj mestsky mobiliar by mal byt v tmavosedom alebo čiernom farebnom vyhotoveni.
Reakcia na: Valec #27:
Ok berem, zase spat potom. Zase zly zdroj. 🙄
Reakcia na: Petto #28:
🙄 Ani čísla, ani trasy.
Reakcia na: Valec #27:
Ano podlozene. Cisla nie, len trasy.
Reakcia na: Petto #26:
Máš to podložené, alebo zas ide o vlastné výmysly? Lebo čo ja viem, tak 16 nebude.
Reakcia na: 810zssk #16:
Ano, bude linka L16 Molecova-tunel-NamSNP-Safko-Petrzalka a L6 Safko-Molecova
Reakcia na: si #23:
Veď to, sú to len dohady.