Otvorenie nadjazdu v Priemyselnom parku - dočasná zmena trasy linky 4 (od 16.4.2019)
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Vplyvom zmeneného dopravného značenia sa zmenila trasa linky.

V utorok 16. apríla 2019 v poludňajších hodinách došlo k trvalej zmene organizácie dopravy na ceste I/64 medzi Nitrou a jej mestskou časťou Dražovce. Doprava bola presmerovaná na nový nadjazd, ktorý prekleňuje ulicu Dolné hony. Pôvodná komunikácia bola zjednosmernená v smere od mesta do Dražoviec a nie je ju už možné využívať na trase smerom do mesta.

Plánovaná zmena trasy od 1.5.2019

V súvislosti so zmenou organizácie dopravy bude pre linku 4 spracovaný od 1. mája 2019 vyhlásenia nový cestovný poriadok. Trasa linky povedie v oboch smeroch cez nadjazd. Z dôvodu novej trasy bude mať mierne upravené príchody a odchody spojov do/z Dražoviec a pri jazde po nadjazde obslúži novú zastávku Priemyselný park, nadjazd. Z tejto zastávky bude možný peší prístup na ul. Dolné hony. Nová zastávka nahradí zastávku Rázcestie Priemyselný park, ktorá bude zrušená. Výhodou novej zastávky je obosjmernosť (bude zriadená aj v smere do mesta) a vzhľadom na svoju polohu obslúži väčšie územie Priemyselného parku.

Aktualizácia: Na základe žiadosti spoločnosti MH Invest, s.r.o. nová zastávka Priemyselný park, nadjazd pre linku 4 k pôvodne avízovanému termínu nebude zriadená. Náhradný termín zatiaľ nebol stanovený, linka do odvolania premáva v dočasnom režime.

Dočasný režim do 30.4.2019

Až do spracovania nového cestovného poriadku bude platiť na linke 4 dočasný režim:

  • v smere do Dražoviec spoje dočasne premávajú naďalej po starej trase a zastavujú na zastávke Rázcestie Priemyselný park.
  • v smere do mesta sú spoje vedené už po novej trase cez nadjazd - zatiaľ však neobsluhujú novú zastávku Priemyselný park, nadjazd. Zastávka bude do cestovného poriadku zapracovaná až od 1. mája 2019 vyhlásenia.

 

Všetky opísané zmeny platia pre spoje linky 4, ktoré premávajú na priamej trase bez zachádzky cez Priemyselný park. Spojov, ktoré zachádzajú cez Priemyselný park, sa zmena trasovania netýka.


16.4.2019, zmena termínu zriadenia novej zastávky - 30.4.2019
-Vladimír-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.