Termín začiatku modernizácie Dúbravsko-karloveskej radiály je opäť neistý
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Mesto musí znovu vyhodnotiť aj ponuku vylúčeného uchádzača v súťaži na zhotoviteľa stavby.

Začiatok dlhoočakávanej modenizácie električkovej trate v Karlovej Vsi a Dúbravke v úseku od tunela po Hanulovu ulicu má opäť neistý termín. Po realizácii vlečúcej sa verejnej súťaže na zhotoviteľa tejto modernizácie, ktorej vyhodnotenie bolo zverejnené tesne po komunálnych voľbách na jeseň minulého roka, sa predpokladalo, že s prácami by sa mohlo začať v lete tohto roka.

Pred uzatvorením zmluvy s uchádzačom, ktorého ponuku predchádzajúce vedenie mesta vyhodnotilo ako najvýhodnejšiu, priebeh verejnej súťaže kontroloval Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Ako najnovšie oznámil magistrát Bratislavy, ÚVO pri kontrole zistil, že komisia vyhodnocujúca ponuky uchádzačov neoprávnene vylúčila zo súťaže jedného uchádzača pre nesplnenie podmienok účasti v častiach Technická a odborná spôsobilosť a Ostatné (konkrétne podiel subdodávateľov a referencia na realizáciu zákazky v hodnote min. 5 mil. €), čo mohlo mať vplyv na výsledok súťaže. (17.4. - doplnený odkaz na rozhodnutie ÚVO)

Úrad pre verejné obstarávanie rozhodol, že vylúčený uchádzač po žiadosti magistrátu o vysvetlenie ponuky dostatočne preukázal splnenie podmienok účasti a komisia tak postupovala v rozpore so zákonom o verejnom obstarávaní a princípom transparentnosti, hospodárnosti a efektívnosti.

„Musíme rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie akceptovať a vyhodnotiť aj ponuku od neoprávnene vylúčenej firmy. Pokiaľ by tento uchádzač dal lepšiu ponuku ako súčasný víťaz, museli by sme začať prakticky odznovu a pripravovať zmluvu aj celý projekt rekonštrukcie s týmto novým dodávateľom. Zatiaľ nevieme povedať, do akej miery rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie ohrozí plánovaný začiatok. Budeme to vedieť najskôr o dva týždne po znovuposúdení ponúk“, uvádza primátor Bratislavy v tlačovej správe na webstránke hlavného mesta.

O námietke jedného uchádzača proti vylúčeniu zo súťaže Úrad pre verejné obstarávanie rozhodoval aj v roku 2018. Úrad vtedy začiatkom augusta 2018 rozhodol, že mesto musí zrušiť rozhodnutie o vylúčení zo súťaže a ponuku vylúčeného uchádzača opäť vyhodnotiť.

Podľa pôvodného vyhodnotenia súťaže sa úspešným uchádzačom stalo konzorcium „DK Radiála“ pozostávajúce z firiem TSS Grade Bratislava, Metrostav Praha, Metrostav Bratislava, Swietelsky-Slovakia Bratislava a ELZA-Elektromontážny závod Bratislava, ktoré chce radiálu zmodernizovať za 65 119 903 € s DPH. Druhou vyhodnocovanou ponukou bola ponuka slovensko-poľského združenia firiem „DÚHA – ZUE“.

Stav Dúbravsko-karloveskej radiály sa medzitým naďalej zhoršuje. Pre zlý stav koľajovej trate najnovšie začiatkom apríla pribudlo ďalšie rýchlostné obmedzenie pre električky na 15 km/h v oblasti priecestia Karloveská - Segnerova obojsmerne. Medzi zastávkami Segnerova a Jurigovo námestie je navyše rýchlosť znížená na 30 km/h.

Doplnené: Magistrát bude podľa oznámenia na profile verejného obstarávateľa ponuky uchádzačov v časti Kritériá vyhodnocovať nanovo 26. apríla 2019. Pôvodné vyhodnotenie ponúk magistrát na základe záverov vyplývajúcich z rozhodnutia ÚVO zrušil.


11.4.2019, doplnené rozhodnutie ÚVO - 17.4.2019
-mhd-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

Andy26.4.2019 14:28 #10 Re:
https://dennikn.sk/minuta/1451771/?ref=mpm
Mike12.4.2019 16:13 #9 Re:
Reakcia na #8 od david1:
Stále prichádzajú nové várky Ukrajincov.
david112.4.2019 16:01 #8 Re:
Reakcia na #7 od Petto:
No, len či by ich mal kto šoférovať ..
Petto12.4.2019 11:48 #7 Re:
Reakcia na #6 od Dezerter:
Pohli by sa aj stare Karosky z travy 😃
Dezerter12.4.2019 11:37  +1#6 Re:
Však nech to uzavrú pre havarijný stav. Možno sa potom ľady pohnú
Andy11.4.2019 17:23 #5 Re:
Reakcia na #4 od N/A:
Si prečítaj článok, ty mafia...
N/A11.4.2019 16:58 -3#4 Re:
Čože prišla ku kormidlu iná mafia a už si tlačia svojich späť? 😃
jurajz11.4.2019 14:22 #3 Re:
Reakcia na #2 od lostrail:
Na N-ku pisali, ze ide o Strabag. Len som trochu zmateny. Po namietke v roku 2018 ich zase vylúčili, alebo sa sťažovala iná firma a Strabag sa proti vylúčeniu neodvolal? V tom prípade čo UVO rieši? Chcelo by to trochu viac detailov zozbierať.
lostrail11.4.2019 13:54 #2 Re:
Na co je toto dobre? Predpokladam, ze ide o vylucenych Kazachov. Nechapem, preco si toto navzajom musime robit. Vylucili ich aj z inych stavieb, tak asi to nebude nahoda.
lumbert11.4.2019 13:41 #1 Re:
BOHAtstvo! 🤮