Prirodzenú dynamickosť Arrivy podporí nové logo a farebnosť
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Aj slovenská Arriva, podobne ako v ostatných krajinách, mení svoju vizuálnu identitu.

Jeden z najväčších poskytovateľov služieb verejnej dopravy v Európe – spoločnosť Arriva – mení po dvadsiatich rokoch svoju vizuálnu identitu. Tá má podporiť prirodzenú dynamiku, ktorá s cestovaním autobusmi, vlakmi, loďami či zdieľanými bicyklami súvisí. Vo všetkých 14 krajinách Európy, kde Arriva pôsobí – vrátane Slovenska – dôjde postupne k zmene loga, farby aj fontu písma.

„Od roku 1997 je Arriva známa ikonickými kolesami v pohybe. Naše nové logo symbolizujú tri kolesá prepletené do veľkého písmena A. Predstavujú plynulosť cestovania s našou spoločnosťou. Sme dynamická spoločnosť a vieme, že naša vizuálna identita by tomu mala zodpovedať,“ povedala riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz. Nové logo dopĺňa názov spoločnosti písaný novým fontom a malými písmenami. V novom vizuále dopĺňa dominantnú Arriva modrú sekundárna paleta farieb, ktorú tvoria živé odtiene oranžovej, zelenej, modrej a sivej.

S novým logom sa budú postupne stretávať aj cestujúci na Slovensku. „Arriva predstavila nové logo na Slovensku v predstihu – v rámci úspešného pilotného projektu zdieľaných bicyklov Arriva bike. Od januára sa bude postupne objavovať aj na našich 1 350 autobusoch, vlakových súpravách, autobusových staniciach, cestovných poriadkoch či elektronických rozhraniach. Na autobusoch zatiaľ zmeníme len logo. Nové farby budeme zavádzať postupne v rámci prirodzenej obnovy vozového parku,“ uviedla P. Helecz.

Arriva na Slovensku a vo svete

Spoločnosť Arriva pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu. Od roku 2016 spoločnosť prevádzkuje prvé priame vlakové spojenie Nitry s Prahou a od roku 2017 aj službu zdieľaných bicyklov tzv. bikesharing. Arriva má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje 1 350 autobusov. Tvorí ju päť dopravných spoločností (Arriva Liorbus, Arriva Michalovce, Arriva Nitra, Arriva Nové Zámky a Arriva Trnava) a servisná spoločnosť.

Arriva je európskym poskytovateľom transportných služieb a  členom skupiny Deutsche Bahn. Na európskom trhu pôsobí v 14 krajinách, kde prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.


26.1.2018
-TS Arriva-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

Dispecer31.1.2018 8:59 #4 Re:
Reakcia na #3 od S499.1023:
Nikdy sa nevolali Connex Nitra... 😉
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=9289&SID=9&P=1
http://www.kamim.sk/doprava/sad/vizitka/nitra.php
S499.102331.1.2018 8:47 #3 Re:
Reakcia na #1 od 810zssk:
Connex si nechal kde 🤣 ?
Dispecer30.1.2018 23:35 #2 Re:
Reakcia na #1 od 810zssk:
...čo logo, ale náter vozidiel! 🤣

Majú vôbec ešte nejaké vozidlá v nátere Connex, prípadne starších? 🤣
810zssk30.1.2018 22:37 #1 Re:
Kolky krat za posledne desatrocie ide CSAD SAD Veolia Arriva Nitra menit logo? 🤣