Sci-fi: Žlto-modré šialenstvo
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Žltá a modrá ovláda svet, je už všade, kam sa len pozrieme

Ulice nášho mesta sa pomaly ale isto zapĺňajú novými, ekologickými, bezpečnými a pohodlnými novými autobusmi. Mnohých z Vás preto trápi otázka, kam sa podeli tie staré, nepohodlné, neekologické a nebezpečné povozy? Ak by sa Vám za nimi cnelo, nemusíte cestovať ďaleko. Veľký počet z nich prednedávnom odkúpila cestovná kancelária Київ ласт минуте (Kyjev last minute). Túto spoločnosť oslovili najmä žlto-modré farby, ktoré sú na Ukrajine veľmi populárne, odkúpila preto hneď niekoľko desiatok autobusov. Nepojazdné autobusy cestovná kancelária okamžite poskytla kyjevským protivládnym demonštrantom. Autobusy Ikarus sa osvedčili najmä vďaka svojej samovznietivosti, demonštranti ich využívajú namiesto dymovníc a ako barikády a bunkre. Pojazdné autobusy využíva na zájazdy.

Dopravný poník neostal voči vyhrotenej situácii u našich susedov ľahostajný a na vyjadrenie podpory ukrajinskému ľudu začal z rozmaru prestriekavať všetky nové ale aj staršie autobusy do žlto-modrých farieb.

1

Posprejovaná Nehnuteľnosť Urbino 18

Vzhľadom na obmedzený počet vlastných dielenských pracovníkov musel Poník zamestnať aj lakýrnikov - brigádnikov. O prestriekanie niektorých autobusov sa postarala firma THC Vandal s.r.o., ktorá sa špecializuje najmä na interiérove maľby na sedadlách a nápisy na steny čerstvo vymaľovaných domov. V súčasnosti sa realizujú najmä na konečnej zastávke Sídlisku Ťahanohavice, v čase, kým vodič opustí vozidlo kvôli návšteve WC, aby bola zachovaná anonymita umelcov. Maľby týchto umelcov sa vyznačujú originalitou a kreativitou, každé ďalšie vozidlo vyzerá úplne inak, ako to predošlé, záväzné sú iba odtiene farieb.

2

Profesionálne nalakovaný Ikarus

Farbičkovanie vozidiel okrem ulicových umelcov zabezpečujú aj niektoré reklamné agentúry. Výsledok ich práce vyzerá o niečo lepšie a profesionálnejšie, niektoré z nich však majú problém pochopiť fakt, že plochy okien nie je potrebné zalepiť farebnou fóliou. Vyskytlo sa dokonca vozidlo, kde bolo fóliou prelepené aj čelné sklo. Pri výjazde z haly autobus narazil do stĺpa a bol vyradený. 

1

Tuzing Karosa

Poslednou skupinou brigádnikov sú alternatívni umelci, ktorým sa klasický motív "košicko-ostravských" vlniek nepozdával, a preto si vymysleli vlastné motívy. Ich výtvory v konečnom dôsledku cestujúci neocenia, pretože im zverené autobusy putujú priamo na Ukrajinu, kde budú slúžiť najmä ako barikády a bufety.

4

Vyradený autobus poslúži ako barikáda s bufetom

Košickí futbaloví fanúšikovia už desaťročia spievajú "V-S-S, žlto-modrí, verní a hrdí". Žltá a modrá sú farbami priateľstva, farbami oblohy a jarnej prírody, dokonca aj farbami plesnivého rohlíka. Žlto-modrá je spoľahlievejšia, bezpečnejšia a ekologickejšia než červená alebo akákoľvek iná farba. Modré z neba, žltý sneh, na večné časy a nikdy inak!


17.3.2014
-tbus, foto: tbus, Maintt-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

Gryzly6530.3.2014 12:05 #4 Re:
Myslím, že keby sa zachoval v premávke nejaký Ikač, tak by mi bolo úplne jedno, že je vlnkovaný 😖
Tatranka18.3.2014 14:15 #3 Re:
Pekné fotomontáže😉
toriak18.3.2014 7:59 #2 Re:
jeej...ikarus
LUKYmhd17.3.2014 22:40  +1#1 Re:
Ale ten Solaris je pekný 🙂