Vyhradený jazdný pruh pre MHD na Štefánikovej bude zriadený opäť. Natrvalo

Ďalšie buspruhy pribudnú v roku 2013.

Buspruh na Štefánikovej ulici sa osvedčil a bude trvalý. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnilo mesto na svojej webstránke. Ako sme už informovali, počas testovania v septembri pomohol ušetriť tretinu času pre MHD a zvýšiť presnosť spojov o viac ako polovicu.

Na Štefánikovej ul. počas testov magistrát zistil menší počet áut než je obvyklé. "Vodiči sa snažili vyhnúť tejto časti mesta a zvolili iné trasy. To je ale len jedna tretina cestujúcich, dve tretiny sú cestujúci v MHD, ktorým sme pomohli," povedal primátor Milan Ftáčnik.

Naopak, na Staromestskej ulici buspruh MHD nepomohol, a tak sa s ním nepočíta. Na Moste SNP taktiež buspruh nebude, ale na základe návrhu občianskych združení zaoberajúcimi sa verejnou dopravou bude možné lepším značením upozorniť vodičov na správne radenie sa už pred vjazdom na most. Vďaka novému dopravnému značeniu by tak malo byť zrejmé, že pravý pruh na moste bude slúžiť len na odbočenie na nábrežie a pre autobusy idúce na Staromestskú ulicu.

Primátor sľúbil, že mesto vytipuje ďalšie úseky pre zriadenie buspruhov a zrealizuje ich v prvej polovici roka 2013.

Mesto zároveň informovalo, že počas tohtoročného Európskeho týždňa mobility využilo možnosť cestovať zdarma po predložení vodičského preukazu 15- až 25-tisíc cestujúcich denne.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Jezo #6:
Tak na základe tejto definície budú ďalšie úseky určite vytipované ? ?
Reakcia na: adlatus #5:
vytypovať - dok. - vybrať, určiť; označiť ako typ(y): v. vhodných pracovníkov (na istý druh prác), v. (vhodný) priestor na stavbu; v. páchateľa
http://slovnik.juls.savba.sk/?w=vytypovat&s=exact&c=E2e1&d=kssj4&d=psp&ie=utf-8&oe=utf-8

vytipovať - dok. hovor. - tipovaním (v športke ap.) získať: v. (si) za rok 50 000 korún
http://slovnik.juls.savba.sk/?w=vytipovat&s=exact&c=g722&d=kssj4&d=psp&ie=utf-8&oe=utf-8

Teda i je len ked hadas nahodne, "tipujes" akonahle vyberaz nieco, tak je y. Aj ked je otazne ako budu vyberat na magistrate? Lebo niektore rozhodnutia mi pridu ako tahane z klobuka. 😃
Reakcia na: TeBeCe #3:
Trochu si ujasnime gramatiku, aby sme nedávali slovenčinovi po bokovi
Vytypovať = 1) (starší polygrafický výraz) pripraviť sadzbu
2) určiť druh alebo model
Vytipovať = náhodným výberom vybrať alebo určiť nejakú veličinu, sumu ... čokoľvek
nebolo by potom od veci prerobit aj vodorovne dopravne znacenie na hodzovom namesti, teda od staromestskej nesiel lavy jazdny pruh na otocenie, odbocenie na palisady aj na stefanicku a pravy nekoncil za krizovatkou odrezany buspruhom 🙂
Reakcia na: peepay #1:
KSSJ: vytypovať - vybrať, určiť;
skoda, ze nebude uz od auparku s vynechanim Staromestskej. To by sa usetrili este nejake minutky.
Vytypuje...? Az ma bolia oci z takej hrubky 🙂