Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: JeffHardson #22875:
Počkám kým to bude oficiálne.
Reakcia na: Toom #22872:
Arriva nevyhrala.
Reakcia na: Toom #22872:
Pošlem ti číslo účtu?
Reakcia na: ramzi #22871:
Nech sa to už konečne dá do poriadku a hotovo. Hlavne nech tu už naďalej nemáme ten odpad pod názvom Arriva. Je treba okamžitá modernizácia vozového parku mhd a to čo najskôr
Reakcia na: JeffHardson #22870:
Do 30. října bylo možné podávat nabídky, aktuálně probíhá jejich vyhodnocování. Výsledky bychom tak mohli znát již v dohledné době.
Jinak nutno říct, že na slovenské poměry je toto výběrové řízení připraveno velmi dobře a nitranská MHD by se měla dočkat výrazného zkvalitnění: https://josephine.proebiz.com/sk/tender/8542/summary
Zdravím. Můžu se zeptat jak to u vás vypadá s výběrovým řízením na nového dopravce ? co je korona tak tohle téma se mi zdá nějak utichlo 😐
Reakcia na: Ričard #22868:
Podľa mňa 26 čistá, pristavuje z garáže na L24 s odchodom z Kmeťovej o 22:26.
Už druhý raz vidím o čase štyroch dvojok 9-metrovú SORku na Kmeťovej ul. s textom Pristavný. Čo je to za turnus?
Reakcia na: henko151 #22866:
Ešte jednu... poslednú. Od roku 2022 sa s prevádzkou cyklobusu už nepočíta, keďže preprava bicyklov má byť podľa novej zmluvy riešená inak.
Reakcia na: Ričard #22865:
Ešte jednu sezónu myslím že zvládne.
A tak sa nám cyklobus valí dole Dielmi... minimálne tento rok už naposledy.
Reakcia na: Ričard #22863:
Nespochybňujem dobrý úmysel návrhu, ale vidím tam dôvody, prečo nie:
1. Sedemminútové čakanie na stanici je len na papieri. Už pred zmenou L99 bežne meškávala toľko, že od stanice odchádzalo o 7:30 aj neskôr. Akurát, že kým predtým bol požadovaný odchod po 7:30 náhodný, teraz je garantovaný. Vzhľadom na meškanie predpokladám, že v skutočnosti L99 nebude na stanici čakať vôbec alebo v lepších dňoch možno 2-3 minúty.
2. Z dôvodov uvedených v predošlom bode sa obávam, že ak by spoj šiel z Kmeťovej o 7:09 ako L24 s príchodom k stanici o 7:26, pravidelne by meškával a v skutočnosti by od stanice odchádzal aj o 7:35. Ja viem, že cestujúcim na trase Kmeťova - Centrum by to bolo jedno, no tie decká by to do školy na Šindolku pred ôsmou nestihli.
3. Nie celkom sa mi páči "uzlíček" Štúrova - Štefánikova - Staničná - Štúrova. Dvakrát sa prebíjať kolónou na tom istom úseku Štúrovej (uvidíme, čo bude ešte po otvorení Tabáňa), no neviem, neviem...

Plne však uznávam, že súčasné riešenie nie je dobré a že spoj L24 o 7:09 z Kmeťovej chýba a mal by sa zaviesť. Osobne by som ale hľadal iné riešenie.
Reakcia na: Harzik17 #22862:
To je veľmi fajn nápad. Vladimír?
Zdravím, rád by som podal návrh v súvislosti zo zmenou CP na linke 99. Táto linka momentálne odchádza z Kmeťovej o 7:10, ale po novom bude stáť na zast. žel.stanica 7 min. úplne zbytočne, namiesto toho by mohla chodiť o 7:09 ako spoj linky 24 v jej normálnom takte s príchodom na žel.stanicu o 7:26 a následne by pokračovala bez prestupu cestujúcich ako linka 99 smer Šindolka,Dolnohorská o 7:30. Takto by sa konečne vyriešila diera, ktorá vznikla na trase Klokočina - Centrum po odklone linky 99.
Reakcia na: TeBeCe #22860:
Dvojdverove hrbace, Crosswaye LE a Citelis v poslednom tazeni. To nitrianska zbierka raroh zase spestrie.
Coskoro asi bude dost mestskych vozov k dispozicii z RK 😁
Chcem sa spýtať, zasiahli už prímestské Scanie do premávky, prípadne kedy ich môžeme očakávať na linkách?
Reakcia na: kvorka #22857:
Jazdí len na pár spojoch denne, v podstate na MHD je momentálne potrebný každý voz, ktorý je väčší ako 13m. Na prímestskej by podľa mňa bol potrebný, keby nebol nahradený pred rokom síce novšími, ale za to kratšími vysokopodlažnými Crossway s manuálnou prevodovkou.🙃

Ale na prímestskej sa vcelku sťažovali na dlhé čakacie doby, kým dodali nejaký náhradný diel. Stávalo sa, že aj mesiac nemali svoj voz.
Ako sa osvedčil 15m Solaris na linkách MHD? Inak k jeho presunu z PAL došlo pre nepotrebnosť na PAL alebo potrebnosť na MHD?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.