Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Z dôvodu nepriaznivej predpovede počasia cyklobus v sobotu 31.7.2021 nebude premávať. O premávke počas nedele 1.8.2021 sa ešte nerozhodlo.
Od dnes, 26.7.2021 by mala byť obnovená zastávka Národná a dočasne zrušená zastávka na Štefánikovom nábreží (nebol som pozrieť, či sa tak aj reálne stalo).
zdroj: http://www.dpmbb.eu

Dopravné obmedzenia na Partizánskej ceste, v Podlaviciach, Skubíne a v Iliaši:
https://www.banskabystrica.sk/aktuality/2021/dopravne-obmedzenia-na-partizanskej-ceste-v-podlaviciach-a-v-iliasi/
MHD zastávka na Štefánikovom nábreží bude zrušená až do konca novembra 2021. Včera to bolo v TN na Markíze.
Reakcia na: JJ #55111:
No Blbotín nad Hronom asi navždy...

A súčasne si dopravca nesplní svoju povinnosť:

§ 16
Práva a povinnosti dopravcu a cestujúcich

(1) Dopravca je povinný
b) uskutočňovať prepravu cestujúcich podľa cestovného poriadku za cestovné podľa tarify cestovného a zabezpečiť náhradnú dopravu cestujúcich, ak je poskytovanie dopravných služieb obmedzené alebo zastavené,

ale to je už rovnako jedno každému roky pri organizovaní maratónu v rozpore so zákonom. Však kto by tou MHD ešte jazdil...
Výluka v Skubíne v stredu 28.7.2021 - linka č. 35 bude dočasne skrátená po Gaštanovú ul.
zdroj: https://sadzv.sk/obmedzenia/dna-28-7-2021-dojde-v-banskej-bystrici-k-zmene-trasy-linky-mhd-c-35-v-obidvoch-smeroch/
Reakcia na: BB-Schuhu #55110:
Toto je možné naozaj len v Banskej Bystrici ...
Nehovoriac o tom, že dôjde k hrubému porušeniu § 18 zákona o doprave na dráhach:

(1) Dráhový podnik je povinný v rozsahu udelenej licencie trvalo poskytovať dopravné služby za podmienok uvedených v tomto zákone a v prepravnom poriadku, a to odo dňa uvedeného v licencii.
(2) Dráhový podnik môže na nevyhnutný čas obmedziť alebo zastaviť poskytovanie dopravných služieb z dôvodu
a) nezjazdnosti dráhy v dôsledku technickej poruchy, nehody alebo mimoriadnej udalosti alebo v dôsledku výluky z dôvodu opravy, údržby, modernizácie alebo obnovy dráhy,
b) uskutočnenia mimoriadnej jazdy vo verejnom záujme, alebo
c) ohrozenia bezpečnosti dopravy na dráhe protiprávnym činom.
Reakcia na: Tom_BB #55109:
Ja tiež absolútne nesúhlasím, aby kvôli podobným športovým akciám bola paralyzovaná MHD bez nosných liniek ako sú napr. linky č. 1 a 6 na dobu cca 5 hodín. Však v poriadku, nech sa konajú súťaže na kolieskových lyžiach a neviem ešte čo, ale nech sa k MHD pristupuje citlivo a nie že nechať Rooseveltovu nemocnicu alebo Tulskú bez MHD počas celého popoludnia. Toto mi nepríde vôbec ako adekvátne riešenie, najmä keď Mesto BB všemožne proklamuje ako mu záleží na skvalitňovaní služieb v MHD.
Reakcia na: BB-Schuhu #55107:
Ked vidím tie obmedzenia v podobe zastavenia všetkých trolejbusových liniek na 5 hodín! neviem či sa mám smiať alebo plakať... Takisto ako nedeľné abus spoje ktoré už ani nemajú obchádzku ale sú odseknuté po námestie/park. Nehovoriac o tom, že stále je pre mňa nepochopiteľné prečo sa trasovanie maratónu/pretekov vždy naplánuje tak aby zparalyzovalo dopravu.
Viete niekto ako sa rozúčtovavajú tržby z mesačníkom medzi SAD ZV a DPMBB? Je to podľa reálne precestovaných jázd na daný mesačník, alebo podľa fixného vzorca? Zatiaľ sa mi nepodarilo nájsť príslušnú zmluvu.

Ďakujem 🙂
Svetový pohár v pretekoch na kolieskových lyžiach - obmedzenia v doprave cez víkend 24. a 25.7.2021
http://www.dpmbb.eu/documents/oznam_cestujucim_210719_rollerski.pdf
Dočasne uzatvoria podchod pod Kapitulskou i zastávku pri Hrone na Štefánikovom nábreží...

https://bbonline.sk/docasne-uzatvoria-podchod-pod-kapitulskou-i-zastavku-pri-hrone-na-stefanikovom-nabrezi/
Reakcia na: Viko #55103:
Neviem...ale myslel som na webe. V 21. storočí nemá správca stanice na webe takúto základnú vec. Hlavne že tam je plán a čísla nástupíšť,čo je na dve veci...
Reakcia na: draxter #55102:
V čakárni s okienkami nie je náhodou aj odchodová tabuľa?
Kde nájdem z ktorého nástupišťa ide bus v "najmodernejšej" vlak-bus-shopping stanici?
Od tejto chvíle most na Mičinskej už otvorený
Reakcia na: Tommo #55097:
Vďaka, nakoniec som to riešil dvomi účtami/zariadeniami a následnou kupou dopravnej karty. Tak ani neviem povedať či to funguje, ale priestoru na ďalšie lístky je v tom užívateľskom rozhraní nechaného dosť, tak je dosť možné, že to ide.
Dôležitá informácia pre cestujúcich trolejbusovej dopravy...

Počas posledných dní sa intenzívne pracuje na rekonštrukcii miestnej cesty na ulici Horná – Československej armády – Partizánska cesta, ktorá vedie popred Mestský úrad Banská Bystrica. Upozorňujeme všetkých obyvateľov, ktorí na prepravu využívajú trolejbusovú dopravu, že z dôvodu kladenia vrchnej obrusnej vrstvy asfaltu bude v piatok, 16. júla 2021 v čase od 8:00 do 16:00 hod. zmenená trasa trolejbusov, ktoré jazdia cez zastávky Námestie slobody, Partizánska cesta a 29. augusta. Tieto zastávky budú počas zajtrajšieho dňa v uvedenom čase vynechané a trolejbusy budú jazdiť náhradnou trasou – zo zastávky Štefánikovo nábrežie priamo na železničnú stanicu. Táto informácia bude vyvesená aj na autobusových zastávkach dotknutých trolejbusových liniek. Všetkých cestujúcich žiadame o trpezlivosť a ďakujeme za pochopenie.

Mgr. Dominika Grešková
Kancelária primátora

https://www.banskabystrica.sk/aktuality/2021/dolezita-informacia-pre-cestujucich-trolejbusovej-dopravy/
Reakcia na: MLXO #55096:
Cez SMS sa dá tak myslím si že by to malo ísť aj cez aplikáciu 🙂

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.