Diskusné fórum › Dispečerské fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Vonku premáva aj #3350 a #2999 ale nie ako normálne historické linky zjavne objednávka.
Historické vozidlá dnes:
A - #215
H - #6278
M - #1710
42, 71, 72 aktualne jazdia s velkymi meskaniami v Prievoze a na Dolnych honoch. zaroven sa tam zbiehaju autobusove zalozaky.
Reakcia na: TeBeCe #173741:
Tak podľa všetkého ešte nie je, len niektoré vozy sa pohli kus vpred.
Reakcia na: TeBeCe #173741:
Už jazdí aj X3 - konkrétne 1034, 1035 a 3430
Aktaulne odklon 3 a 7 z racianskej, nehoda na racku na kolajach.
Reakcia na: 3pa3ck3 #173738:
Je pravda ze vzdy som myslel tak 95% pripadov. O vyjazde rozhoduje dispecer, neexistuje nieco ako prvy vyjazd v zmysle urcenia auta. Skor to suvisi s typologiou auta ako takeho: odvezie vela roznorodej techniky aj viac osob (kedze si sice nepamatam ale vyjazd zakladny je dnes uz iba od 1+2 alebo 1+3). Vzdy zalezi od toho ako to bolo oznamene a osoby dispecera. Napr. Ten apollo mohol byt najpr hlasemy len ako zadymenie.
tak 10 min nazad cez obratisko Nivy 8146 autoškola
Reakcia na: Minko #173736:
Tak závisí aj od toho, kde a čo horí - videl som už, ako sa pri požiari v Hoteli Apollo zišli 2x Atego, Multistar, Vario a sanitka
Reakcia na: 3pa3ck3 #173735:
Vďaka za vysvetlenie, v takom prípade to dáva zmysel 🙂
Reakcia na: rosomak44 #173734:
Opisal to celkom dobre 3pa3ck ale spravne sa tomu hovori univerzalny hasicsky automobil. Zvykne sa vysielat aj k havarkam prave kvoli zvysenej vybave na technicke typy zasahov. Akonahle je poziar je prvy vyjazd cisterna.
Reakcia na: rosomak44 #173734:
Hasiči takéto all-in-one autá volajú "prvovýjazdové", keďže majú základné vybavenie na asi všetky typy zásahov. K požiarom sa zvyčajne automaticky posiela aj veľká cisterna, ale napr. chemické vozidlo je iba jedno v kraji, takže ak by to malo byť jediné vozidlo vyslané na daný zásah, tak by sa naň načakali.

Toto vozidlo Multistar 2 má navyše výhodu v plošine s možnosťou hasenia z výšky bez ľudskej obsluhy v koši a taktiež vo veľkej kabíne (posádka 1+8).
Reakcia na: Viliam22 #173733:
Celkom by ma zaujímalo, podľa akého kľúča sa nasadzuje na zásahy hasičská technika, respektíve načo má ísť k nehode vysúvacia plošina? Kedysi sa mi to zdalo logickejšie - k nehodám chodila technická pomoc s hydraulickou rukou, vyslobodzovacím vercajkom a podobne, na chemické havárie špeciálny chemický voz, požiare mali na starosti cisternové striekačky a keď horelo niekde hore, potom išla plošina. Teoreticky môže chýbať, keď je na nehode...
Alebo to majú tie nové vozidlá akosi "all in one"? Nevyznám sa nejako v hasičskej technike, len ma to už viackrát zaskočilo, že plošina chodí k bežným zásahom na zemi...
Osobné auto prevrátené na streche na elekt. trati - L4 odklon.
Priamo v križovatke NĽŠ / Rázusovo nábr. / Vajanského nábr.
Reakcia na: Viliam22 #173729:
A kde sa dostávajú tie busy? Išiel by som kuk.
"Smer lines" zváža autobusmi ľudí zo Slovenska na pripravovaný protest od 17 na Hodžovom
asi tak 20 min dozadu 6266 merací trolejbus išiel v smere od Dostojevského radu na Karadžičovu a prebehol sa po konečnej 21 cez Nivy a ďalej pokračoval po kolečku cez obratisko smerom k Záhradníckej
asi 5 min dozadu 8146 autoškola po Prievozskej smer Nivy, prišla od Miletičovej, kde odbočila vpravo

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.