Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: irizar #239597:
Vo fachu sa hovorí, že spevavec už mal niekoľko škaredých zlomenín resp. úrazov - a ani to ho neodradilo.
Reakcia na: Joyki #239596:
A je dost mozne, ze nie vzdy v tej obalke boli peniaze...
Reakcia na: Maremi #239594:
Vždy sa stiahol, keď mu dali obálku.
Na Romanovej smer mesto práve vymerali miesto na stĺp tabule do medzery medzi dvoma prístreškami.
Reakcia na: zakaznik #239593:
Nechápem ako je možné, že je ešte nažive. Na starostu Marianky objednajú vraždu a na tohto nič ?
80% podaní od občana Slávika 🐦
https://youtu.be/pEtC1IrKHoM
Reakcia na: Ike #239590:
Máš pravdu, túto schému pomoci som nezohľadnil. Ak si kraje objednali menej dopravy (napr. premavalo sa ako cez víkend alebo prázdniny), tak dopravcovia mali menej tržieb. A peniaze naozaj dostávajú.

Preto beriem späť! Podľa tejto argumentácie, by dopravné podniky mali dostať peniaze. Obmedzenie stratovej služby neušetrilo dosť, aby zaplatilo zamestnancov a podnikový eurofondový kapitálový majetok!

Rozhodne by sa popri DP nemalo zabudnúť ani na ďalšie veci. Štát by mal zo svojej bezodnej kasičky určite zafinancovať mestám aj pracovné miesta úradníkov, ktorí mali obmedzené stránkové hodiny a ľudí v samosprávnych komunálnych podnikoch, ktorí nečistili cez lokdaun ulice.

Rozhodne nesmieme dopustiť, aby ich vytlačila zahraničná konkurencia!
Reakcia na: 3pa3ck3 #239589:
Po Ikeho príspevku beriem späť ten svoj (už ho neviem vymazať)
Reakcia na: zakaznik #239587:
Neviem či zámerne, ale šíriš tu ťažké dezinformácie.

To, čo si postol ty, sú dotácie pre komerčnú dopravu, ktoré sú v gescii ministerstva hospodárstva. Nebolo Ti ani trocha podozrivé, že "diaľková vnútroštátna doprava" vo verejnom záujme už desaťročie neexistuje a úplne tam chýba prímestská doprava?

Vyberám úryvok:
"Združenie cestných dopravcov ČESMAD Slovakia vyzýva Ministerstvo hospodárstva SR pred spustením druhého kola dotácií pre ***komerčnú*** autobusovú dopravu na odbornú diskusiu a prehodnotenie plánu postupovať ako pri prvej výzve na dotácie pre autobusy v minulom roku."

Celý link: https://www.cesmad.sk/kategoria/25-aktuality-2/3190-smerujeme-k-likvidacii-moderneho-autobusoveho-parku-na-slovensku

DPB sa uchádza o finančnú pomoc v rámci projektu "Prvá pomoc plus".

https://podnikatelskecentrum.sk/projekt-prva-pomoc-plus-zakladne-informacie-a-usmernenie/

Problémom je táto formulka:
...
"OPRÁVNENÝ ŽIADATEĽ: Zamestnávateľ (okrem subjektov verejnej správy) a SZČO, ktorý je zamestnávateľom, ktorí v čase vyhlásenej mimoriadnej situácie, núdzového alebo výnimočného stavu (ďalej len „MS“) udržia pracovné miesta aj v prípade prerušenia alebo obmedzenia svojej prevádzkovej činnosti alebo poklesu tržieb."
...
"Neoprávneným žiadateľom projektu sú subjekty verejnej správy. Subjekty verejnej správy sú právnické osoby zapísané v štatistickom registri organizácií, ktoré sú zaradené v sektore verejnej správy v súlade s európskou metodikou ESA 2010 ustanovenou Nariadením EP a Rady (EÚ) č. 549/2013 z 21. mája 2013 o európskom systéme národných a regionálnych účtov v Európskej únii."

V doprave to znamená, že sa odškodnia všetci dopravcovia okrem štyroch. Tých "nepodstatných", ktorí zabezpečujú "iba" 3/4 výkonov v rámci MHD na Slovensku.
Reakcia na: zakaznik #239587:
Keď je to naozaj takto, tak potom je celá diskusia o diskriminácii mestských podnikov zbytočná
Reakcia na: toldo #239582:
neviem, len som napísal svoj názor ... beriem to tak, že (v smere od centra) začína Dúbravsko-Karloveská radiála pri Tuneli, Vajnorská a Ružinovská na Trnavskom mýte a Račianskom na Račianskom mýte ... zvyšok beriem ako "centrálny mestský okruh" ... je to len môj subjektívny názor, nepoznám nejaké oficiálne rozdelenie 🤔
Reakcia na: S499.1023 #239586:
Spomínajú sa dotácie na činnosti podľa bodu 3 písmeno a. Ako hovoril jeden starší pán: Truth over facts! 😁

"Oprávneným žiadateľom o podporu v rámci návrhu je fyzická osoba podnikateľ alebo právnická osoba, ktorá spĺňa všetky nasledovné podmienky:
a) je prevádzkovateľom pravidelnej diaľkovej vnútroštátnej dopravy, pravidelnej diaľkovej medzinárodnej dopravy, osobitnej pravidelnej dopravy a príležitostnej dopravy v zmysle § 9 ods.3, § 24 a § 25 zákona č. 56/2012 Z.z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov, vozidlami s obsaditeľnosťou nad deväť osôb.
b) má sídlo na území Slovenskej republiky

V prípade, že prevádzkovateľ vykonáva činnosť na základe zmluvy o dopravných službách vo verejnom záujme a zároveň vykonáva aspoň jednu z činností uvedených v bode 3 písm. a) tohto návrhu, je oprávnený za túto činnosť uvedenú v bode 3 písm. a) žiadať dotáciu podľa tohto návrhu, ak vie vierohodne preukázať pokles tržieb v tejto oblasti (činnosti). Na tento účel je napríklad možné preukázať pokles tržieb za rozhodné obdobie v porovnaní s referenčným obdobím podľa hlavnej knihy účtovníctva overenej audítorom, čestným prehlásením, prostredníctvom uisťovacej služby a pod."
Reakcia na: zakaznik #239585:
Naozaj nikto nedostal?
Reakcia na: S499.1023 #239583:
Síce nikto nedostal na to, čo dopravné podniky robia, od štátu extra peniaze... Ale keď už sme raz začali diskusiu na základe falošného argumentu, tak už musia tie peniaze dostať.

„Počujú, Kohn, ako ich tak vidím, musím im dačo povedať. Viete, ako ste boli onehdá u nás na návšteve s vašou paňou, stratili sa nám vtedy dve strieborné vidličky.“

„No toto! Hádam si o mne nemyslia, že ja, poctivý obchodník, k vám chodím kradnúť príbor!“ ohradí sa Kohn.

„Veď sa toľko nerozčuľujú, Kohn, ony sa tie vidličky nakoniec na druhý deň našli zapadnuté v príborníku. Ale chápete – ten tieň podozrenia, ten už zostal...“
Reakcia na: Kami #239581:
SAD CCC dostal/dostane príspevok od štátu na linky VVZ? 😁
Reakcia na: Kami #239581:
Nezabudni, že "zákazník" je radobylibertarián a navyše tuším pochádza z rovnakého mesta ako Generátor Chaosu.
Reakcia na: gejza #239580:
a to ma kazda radiala "nulty kilometer"? ruzinovska moze zacinat tam, kde konci karloveska 🙂
Reakcia na: zakaznik #239577:
Aky podiel z DzP FO dostava DPB? V com je DPB horsi ako SAD Zvolen? Dokonca BB je take bohate mesto, ze si mohlo dovolit uzavriet novu zmluvu s SAD Zvolen (a DPMBB) podla starych CP.
Reakcia na: lumbert #239579:
Čo má Americké námestie a Krížna spoločné s Ružinovskou radiálou ? Vždy som mal dojem, že Ružinovská radiálna začína na Trnavskom mýte a končí na Astronomickej. 🤔 🤔 🤔

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.