Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Urbanway 2423 #237671:
Presne tak.
Reakcia na: S499.1023 #237670:
V cca 01:20 tam máš aj záznam z kamery, ale ten je ako hovoríš celkom kvalitný a aj tváre sa tam dajú (odhliadnuc od rúšok) ľahko spoznať.
Reakcia na: Kotlár #237665:
Záznam evidentne nepochádza z kamery vo vozidle, keďže zaberá vozidlo zvonku z istej vzdialenosti - alebo predpokladáš, že sa kamera automaticky vysúva z vozidla na selfie tyči? Obraz z kamier vo vozidle je veľmi dobrý.
Reakcia na: Jajboli #237659:
Ja nič. MatejDD to považuje za komerčný názov, čítaj s porozumením.
Reakcia na: Solider #237667:
no nie, radšej ho nechám ísť. Čo na tom, že ho policajti už nikdy nenájdu- navyše aj napríklad proti nožu sa dá účinne brániť. Je pravda že postup vodiča nebol možno najsofistikovanejší ale jeho občianska uvedomelosť bola správna.
Reakcia na: Minko #237666:
Nikomu neodporúčam takto zadržiavať páchateľa, mal obidve ruky voľné a kedykoľvek mohol vytiahnuť nôž a brániť sa.
Reakcia na: yellowcaptcha #237655:
z článku to vyznelo tak, že išlo o 1 páchateľa a až následne po zadržaní vodičom sa k nemu pridal nejaký "kamoš" ktorý ho išiel akože brániť. Vodič robil čo bolo správne, snažil sa zadržať páchateľa. Možno sám bol v tom že je to len jeden fagan a nie banda. Nikdy nevieš či ten výrastok ak ukážeš odvahu a silu nadobudne potrebu preukázať ešte väčšiu alebo jeho hrdinstvo skončí. Zrejme ani vodič o začiatku nepredpokladal, že ho nejaký kamoš bude brániť. Navyše na videu vidno aj pána, ktorý sa snažil vodičovi pomôcť a oboch výrastkov udržať v autobuse. Zároveň v generálnom ponímaní platí, ak proti takýmto hajzlíkom neukážete odvahu, niekedy to síce môže dopadnúť ako vo vodičovom prípade ale znižuje to hladinu ich odvahy- pretože aj keď sú to výrastkovia, kdesi na pozadí v hlave to aj im pracuje, že môžu silu "protivníka" nesprávne odhadnúť. Čo keby z kabíny vystúpila osoba trénujúca dajme tomu Krav Magu či chlapík s telesnou stavbou Dwayna Johnsona? 🙂 Ani trestné stíhanie by im nebolo takým ponaučením ako prevýchova od takého 🙂
Reakcia na: Sor23 #237652:
Zbytočne sú v tých vozidlách takéto kamery keď kvalita je ako z farebnej kalkulačky, to isté ako kamery v bankomatoch - vieme čas a že to bol muž no to by sme vedeli aj od svedka - či už má alebo nemá rúško tak obdivujem keď ho niekto spozná.
Reakcia na: Sor23 #237663:
Mozno to brali komplexne ako “Centrum” v podani DPB od 13.12. 😃
Reakcia na: samkoh #237662:
To bola Kozia ak dobre viem, redaktori NČ to zle napísali.
Reakcia na: Sor23 #237661:
z citovaného článku Nového času: "na zdraví spáchaného formou spolupáchateľstva na ulici Suché mýto v Bratislave." Pokiaľ viem, Suché Mýto sa začína na juhu pri kostole najsv. Trojice a na severe až za poslednými semaformi na Hodžovom námestí.
Reakcia na: Sor23 #237652:
kedy sa stihla vrátiť MHD na Suché mýto?
Reakcia na: S499.1023 #237657:
Čo máš proti názvu Botanická záhrada? Presne vyjadruje polohu zástavky. Dúfam že ostane.
Reakcia na: Sor23 #237656:
Takýmto výrastkom provokácia napríklad od vodiča iba dvihne ego a naštartuje hormóny, im ukáže jedine sám život o pár rokov.
Reakcia na: MatejBA #237610:
Botanická záhrada je komerčný názov?
Reakcia na: yellowcaptcha #237655:
Pán vodič sa snažil zachovať "prirodzene", pudovo. Je pravda, že sa mohol zachovať inak, stlačiť núdzové tlačidlo na palubáku/kontaktovať dispečing, ale je možné, že v priebehu jazdy a čakania na príchod zložiek by vystúpili a unikli, čo sa v konečnom dôsledku stalo aj v tomto prípade. Na to, aby sa takto vodič zachoval, to vyžaduje dostatočné sebapoznanie a mal by vedieť, či sa dokáže voči takejto skupinke ubrániť, alebo nie. Nezávisle od všetkého ale musím uznať, že má moje malé plus za to, že sa to tým faganom snažil aspoň trocha ukázať, bohužiaľ, výsledok nedosiahol moje očakávania.
Reakcia na: Minko #237653:
Klobúk dole pred čím? Predtým, že sa vodič rozhodol to zobrať do vlastných rúk (ak teda vodič je ten muž v červenom, ktorý v interiéri drží muža v šiltovke pod krkom za tričko)? A potom na tom videu bol prvý, ktorý sa okolo času 1:13 zaženie päsťou a následne idú päste späť od tých ktorých sa tak hrdinsky pokúšal zadržať a on končí na zemi?

Klobúk dole predtým, že sa nechá zmrzačiť kvôli škode za maximálne pár sto eur?

Vodič by mal v prvom rade chrániť zdravie seba a ostatných cestujúcich a konfliktné situácie sa pokúšať deeskalovať, nie ešte viac vyhrocovať. Nevidím na správaní vodiča nič hrdinské, alebo hodné oslavovania.
Reakcia na: Sor23 #237652:
Preto je lepšie v takýchto prípadoch volať políciu/dispečing a neopúšťať kabínu.
https://youtu.be/YTw_R7-O0rA

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.