Crossway 10,6M #67 preradený na MHD

Ide už o druhé prímestské vozidlo na linkách MHD.

Dňa 2.3.2020 sa na linkách MHD Trenčín objavilo vozidlo Irisbus Crossway 10,6M TN-284CM, ktoré bolo preradené z prímestskej dopravy. Vozidlo obdržalo evidenčné číslo podniku #67 a aj celovozovú reklamu interiérového štúdia dizax. Jedná sa o vysokopodlažné vozidlo kratšej dĺžky 10,6 metra, s dvomi dverami, nevhodné na premávku v MHD v krajskom meste.

Nakoľko obejdnávateľ Mesto Trenčín dosiaľ obnovu vozového parku odkladá a technický stav dosluhujúcich vozidiel sa zhoršuje, budeme si asi musieť zvyknúť na takéto neadektávne náhrady. Už druhým rokom totiž na linkách MHD premáva aj prímestské dvojdverové vozidlo #66.

Absurdným je fakt, že zatiaľ čo sa na linky MHD nasadzujú prímestské vozidlá, jedno kĺbové vozidlo (Karosa B 961E so štyrmi dverami) stále vypravované nie je a objednávateľ dosiaľ jeho nenasadenie toleruje aj napriek tomu, že ide o mestský voz a pre rôzne problémy nejazdí niekoľko Citelisov 12M.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.