Zmena cestovných poriadkov tatranských železníc (od 15.12.2019)

Nové cestovné poriadky obsahujú len drobné posuny niektorých spojov.

Od 15. decembra 2019 vstupujú do platnosti nové cestovné poriadky vlakov na tatranských elektrických železniciach, ozubnicovej železnici a motorovom vlaku cez Studený Potok. Na linkách 182 183 184 a 185 prichádza len k drobným posunom niektorých časov odchodov spojov. Počty vlakov a intervaly spojov zostávajú nezmenené.

Návštevníci Vysokých Tatier, ktorí prichádzajú rýchlikmi v smere z Bratislavy a Žiliny, môžu využiť prípoje ozubnicovej železnice v stanici Štrba smer Štrbské Pleso s následným prestupom na električku zo Štrbského Plesa smer Starý Smokovec. Pri ceste do Tatranskej Lomnice je možné využiť v stanici Poprad-Tatry prípoje (prestupný čas do 6 minút) motorového vlaku na trati 185 smer Kežmarok s následným prestupom v Studenom Potoku na vlak do Tatranskej Lomnice.

Pre návštevníkov Vysokých Tatier prichádzajúcich od Košíc sú zabezpečené prípoje tatranskej elektrickej železnice trate 183 v stanici Poprad-Tatry smerom do Starého Smokovca a na Štrbské Pleso. V Starom Smokovci je možné prestúpiť na električku do Tatranskej Lomnice. Pri ceste na Štrbské Pleso je možné v smere od Košíc prestúpiť aj na ozubnicovú železnicu v stanici Štrba.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.