Poprad dostal nové autobusy MHD
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Do vozidlového parku pribudol aj prvý elektrobus.

V utorok 23. januára 2018 boli do prevádzky v popradskej MHD oficiálne uvedené nové midi- a minibusy Karsan (v prevádzke však boli už dlhší čas) a tiež dva nové 12-metrové autobusy Troliga Bus Leonis. Jeden z autobusov Leonis je v naftovej verzii (PP-125DX), druhý je plne elektrický (PP-654DU). Tretí, opäť naftový autobus Leonis by mal pribudnúť v krátkom čase.

Leonis Electric je prototypovým elektrobusom od slovenského výrobcu autobusov Troliga Bus z Levoče. Elektrobus je plne nízkopodlažný a batérie má umiestnené na streche. Pohon elektrobusu zabezpečujú synchrónne elektromotory s permanentným magnetom umiestené v nábojoch kolies zadnej nápravy od firmy Ziehl-Abegg. Elektrická energia z batérií umiestnených na streche vozidla by mala zabezpečiť dojazd okolo 150 km. Elektrický Leonis by mal byť podľa výrobcu schopný prevádzky aj počas tatranských zím, keďže batérie by mali byť funkčné až do -40 °C. V roku 2013 testovaný čínsky elektrobus BYD sa v Poprade neosvedčil práve v mrazivých podmienkach.

Firma Troliga Bus má k dispozícii aj druhý elektrobus Leonis, ktorý sa v uvedený deň taktiež ukázal v Poprade. Druhý elektrobus bol vyhotovený v odlišnom dizajne. Neskôr by sa mal otestovať aj v Poprade.

Všetky nové autobusy MHD dostali polepy zobrazujúce dominanty mesta Poprad.


23.1.2018
-mhd-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.