Letný regionálny autobus pre turistov Slovenského raja 2021 (do 31.8.2021)

Aj v letnej turistickej sezóne 2021 (v mesiacoch júl a august) bude z mesta Spišská Nová Ves cez obec Smižany, turistické centrum Čingov, obce Spišské Tomášovce, Spišský Štvrtok a Hrabušice s turistickými strediskami Podlesok a Píla a následne po ceste 3. triedy cez sedlo Kopanec až do Dobšinskej Ľadovej Jaskyne, Stratenej a Dediniek, ako aj spiatočným smerom premávať tzv. letný minibus, ktorý premáva v rámci prímestskej linky 810436. Turisti ubytovaní v Dedinkách a v Stratenej si budú môcť vďaka Letnému minibusu spraviť pekné výlety a túry napríklad do roklín Suchá Belá, Piecky, Veľký Sokol alebo Prielom Hornádu v severnej časti raja s peším návratom späť. Hostia ubytovaní v Čingove resp. v Hrabušiciach sa zas budú môcť jednoduchšie dostať do Dobšinskej ľadovej jaskyne či do Dediniek ku priehrade Palcmanská Maša.

Po minuloročnej premiére bude aj v letnej sezóne 2021 cez víkendy v ponuke rozšírená prepravy bicyklov na spojoch letného minibusu - v tzv. cykloprívese ťahanom za autobusom.

Časy odchodov Letného minibusu sú nastavené tak, aby sa neprekrýval s grafikonmi iných spojov premávajúcich v Slovenskom raji a okolí. Minibus v meste Spišská Nová Ves navyše nadväzuje na vlakové spoje zo smeru Košice a Bratislava.

Letný minibus je prevádzkovaný ako štandardná prímestská linka a teda na nej platí štandardná tarifa platná pre prímestskú dopravu v KSK.

Dovozné za bicykel je v cene 1,50 € (do 50 km) resp. 3,00 €  (nad 50 km).

Cestovný poriadok nájdete TU. 

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.