Zmeny v MHD počas rekonštrukcie Duklianskej ulice (od DNES, 10.4.2021)

Upravené budú trasy a cestovné poriadky liniek 1, 4, 10, 14 a 15.

Od 6. 10. apríla 2021 sa začne s rekonštrukciou Duklianskej ulice, čo si vyžiada zmenu organizácie dopravy. V smere zo sídliska Západ bude Duklianska ul. neprejazdná, železničné priecestie na Duklianskej bude uzavreté a obchádzka smerom do centra mesta povedie po Radlinského ulici. Prvé dve etapy rekonštrukcie Duklianskej ul. by mali trvať dva mesiace. Počas rekonštrukcie budú zmenené aj linky 1 4 10 14 a 15 nasledovne:

 • Linka 1 nebude premávať cez zastávky Medza, poliklinika a Nad Medzou, Lidl.
  • Obsluhu zastávky Medza, poliklinika zabezpečia po novom vybrané spoje linky 15.
 • Linka 4 bude medzi zastávkami Sídlisko Západ, kostol a Autobusová stanica v smere na Sídlisko Východ premávať cez Radlinského ulicu, pričom na obchádzke obslúži zastávku ZŠ Hutnícka.
  • Zastávky v úseku Smižany, kultúrny dom až Smižany, žel. zastávka nebudú v smere jazdy na Sídlisko Východ obsluhované.
  • Zastávka Duklianska, eurobus nebude obojsmerne obsluhovaná.
 • Linka 10 bude v smere zo Smižian k Embracu vedená všetkými spojmi cez Radlinského ulicu. Spoje cez Autobusovú stanicu, Železničnú stanicu a Sídlisko Východ v tomto smere nebudú vedené. Upravená je aj trasa niektorých spojov v smere z Embraca do Smižian.
 • Linka 14 bude mať mierne upravenú trasu dvoch spojov zo Sídliska Mier k Embracu. Víkendový ranný spoj pôjde cez Autobusovú a Železničnú stanicu, večerný spoj v pracovných dňoch obslúži aj zastávku Štúrovo nábrežie 2.
 • Linka 15 nebude premávať cez zastávku Kaufland, namiesto toho vybranými spojmi obojsmerne obslúži zastávku Medza, poliklinika.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.