Zavrieť

#7519, linka 3, Jantárová cesta, nástupná zastávka Jungmannova

imhd.sk imhd.sk
  1. Galérie
  2. Update
  3. Fotografie od vás (19.11.2020) (20/30)
Stiahnuť materiál
Príspevok:
Lokalita: Jantárová cesta, nástupná zastávka Jungmannova
Dátum: 7.11.2020
Vozidlo: Škoda 30T ForCity Plus #7519
Galéria: Bratislava › Škoda 30T ForCity Plus
Bratislava › Fotografie od vás
Fotografie od vás (19.11.2020)
Linka: 3
Autor: anderis556
Počet zobrazení: 2775

Komentáre

Viac

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
S499.1023

S499.1023

20.11.2020
#20 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: Viko #18:
V prvom rade by sa rozjazdy nemali bežne oneskorovať. On celý ten rozjazd nočákov na Hbf. vyzerá skôr ako niekde na Piata UTA v Arade, než v krajine, ktorá chce by´t v užšej špičke EÚ.
Odpovedať
S499.1023

S499.1023

20.11.2020
#19 Ohodnotiť kladne 2 Ohodnotiť záporne
Reakcia na: Ike #16:
Pre nejaký počet cestujúcich menší, než n, odpočítavanie nemá zmysel? A keby sa to odpočítavalo tam, kde cestujúci nevidia, niečomu by to škodilo? Podľa mňa to totiž môže byť prospešné aj tam - ak napr. cestujúci pôjde na nástupište okolo výstupišťa, bude vidieť, či má pobehnúť alebo ČD. A tu sa v princípe nediskutuje o vozidlách na parkovisku ale o vozidlách pristavených do zastávky dlhšiu dobu pred odchodom.
Odpovedať
<a href='mailto:viko [zavinac] atlas [bodka] sk' >Viko</a>

Viko

19.11.2020
#18 Ohodnotiť kladne 1 Ohodnotiť záporne 1
Reakcia na: Ike #16:
Nehovoriac o tom, že dávať na nočáky odpočet, ak sa rozjazdy bežne oneskorujú, by asi celkom dobre nefungovalo...
Odpovedať
Urbanway 2423

Urbanway 2423

19.11.2020
#17 Ohodnotiť kladne 2 Ohodnotiť záporne
Reakcia na: Ike #16:
Ja som myslel, že by existovali aj zastávkové tabule aj odpočítavanie a každý by využil to, čo by mu na danej konečnej viac vyhovovalo. Ale ak by to odpočítavanie bolo veľký problém, tak potom sa asi neoplatí do toho investovať energiu a skôr skúšať zmeniť ten čas v označovačoch, ako to písal MatejBA v #8.
Odpovedať
Ike

Ike

19.11.2020
#16 Ohodnotiť kladne 1 Ohodnotiť záporne 2
Reakcia na: Urbanway 2423 #11:
Tiež som bol toho kedysi fanúšikom, ale dnes máme už dosť rozšírené zastávkové tabule a poznáme v princípe dva prípady liniek:

- linka z hľadiska obsadenia kopíruje štandardnú Gaussovu krivku. Krásny príklad je 204ka, ktorá sa postupne napĺňa, vrchol má niekde medzi Kramármi a Trnavským mýtom a postupne klesá.

- linka má jednu z konečných, na ktorej je nárazový dopyt cestujúcich, pričom prvá zastávka je vrcholom alebo lokálnym vrcholom. Príkladom je 201ka, kde na stanici nastúpi balík, ktorý sa potom vyprázdňuje.

V prvom prípade odpočítavanie nemá úplne zmysel, lebo na konečných zastávkach je minimum cestujúcich. Predstavujem si Rádiovú, alebo Valašskú (kde trolejbus v konečnej zo zastávky ani nie je vidieť).

V druhom prípade je vysokopravdepodobné, že na zastávke je, alebo v blízkej budúcnosti bude zastávková tabuľa a z pohľadu cestujúceho je oveľa pohodlnejšie mať všetky možné odchody na jednej tabuli, ako očami hľadať vozidlo na parkovisku a pozerať na jeho displej.

Užitočnosť tohto odpočítavania je o krok väčšia ako zobrazovanie menín na vnútorných tabuliach v niektorých slovenských prevádzkach.

Ale takáto nehodnota za peniaze je v podstate celá novela dráhovej vyhlášky. Krásnym dôkazom existencie železnej opony medzi sekciami na ministerstve je skutočnosť, že sa nedokázala zjednotiť ani taká blbosť ako označovanie vozidiel obchodným menom.
Odpovedať
gejza

gejza

19.11.2020
#15 Ohodnotiť kladne 3 Ohodnotiť záporne
Reakcia na: S499.1023 #3:
https://imhd.sk/transport/galeria-media/359/Bruxelles-Brussel-Brusel/227756/Odpo%C4%8D%C3%ADtavanie-%C4%8Dasu-do-odchodu-dvojjazy%C4%8Dn%C3%A9-u%C4%BEah%C4%8Duje-cestuj%C3%BAcim-v%C3%BDber-elektri%C4%8Dky-do-ktorej-na-kone%C4%8Dnej-nast%C3%BApia?ref=transport%2Fgaleria%2F359%2FBruxelles-Brussel-Brusel
Odpovedať
Urbanway 2423

Urbanway 2423

19.11.2020
#14 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: kecho #12:
Nie každý vodič to tak robí a aj na tých, čo to nerobia som už počul nadávky a trieskanie do dverí a pod., takže to asi skôr závisí od povahy cestujúceho... Už som videl aj vodičov z DPB (a nie raz), ktorý čakali spolu s ostatnými na zastávke, aj keď pred nimi stál ich nočák, takže je to individuálne...
Odpovedať
Valec

Valec

19.11.2020
#13 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: 3pa3ck3 #4:
Ale len ak vozidlo pristaví do zastávky. Toto ale bude situácia, kedy vodič len vytiahol vozidlo z obratovej koľaje, aby uvoľnil miesto inému vozidlu (a preto stojí na konci zastávky a nie pri označníku).
Odpovedať
<a href='mailto:kecho [zavinac] post [bodka] sk' >kecho</a>

kecho

19.11.2020
#12 Ohodnotiť kladne 2 Ohodnotiť záporne
Reakcia na: Urbanway 2423 #2:
For je v tom, ze spoluvodicov z DPB pustaju soferi aj vtedy, ked bezny cestujuci musi cakat na otvorenie dveri.
Cize je nejaky rozdiel v kategoriach cestujucich? Nieco ako bezny substrat, ktory musi cakat a vip zamestnanec DPB (nie vodic daneho busu), ktory moze sediet v teple...
Odpovedať
Urbanway 2423

Urbanway 2423

19.11.2020
#11 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: MatejBA #8:
Toto je veľmi dobrý nápad, ale aj tak by sa podľa mňa mohol zobrazovať na displejoch čas do odjazdu, nech človek z diaľky vidí, či má bežať alebo nie. 👍

Odpovedať
Urbanway 2423

Urbanway 2423

19.11.2020
#10 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: Viko #9:
Je, ale nie všade máš zatiaľ tabuľu. 😉
Odpovedať
<a href='mailto:viko [zavinac] atlas [bodka] sk' >Viko</a>

Viko

19.11.2020
#9 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: Urbanway 2423 #7:
Info na odchodovej tabuli je nedostačujúca?
Odpovedať
MatejBA

MatejBA

19.11.2020
#8 Ohodnotiť kladne 3 Ohodnotiť záporne
Reakcia na: Urbanway 2423 #7:
Nedalo by sa nastavit, ze ked sa "odratava" cas do odchodu na zastavke, zeby automaticky znacilo listky odchodovym casom a nie aktualnym?
Odpovedať
Urbanway 2423

Urbanway 2423

19.11.2020
#7 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: S499.1023 #3:
Zvládlo by naše BUSE takýto úkon, ak áno tak nevidím problém v pristavovaní vozidiel skôr?

A nevieš náhodou ako je to tam s tarifou, či si musíš označiť lístok hneď pri nástupe alebo až pri odchode?
Odpovedať
Urbanway 2423

Urbanway 2423

19.11.2020
#6 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: 3pa3ck3 #5:
Len s takýmto argumentom by si asi u veľa cestujúcich nepochodil, aj keď mi napadlo to isté. 🙂
Odpovedať
3pa3ck3

3pa3ck3

19.11.2020
#5 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: Urbanway 2423 #2:
Ono v podstate si v tom prípade platí cestujúci za komfort, že môže sedieť v teple, takže tu by problém nevznikal
Odpovedať
3pa3ck3

3pa3ck3

19.11.2020
#4 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: S499.1023 #3:
Pri dráhových vozidlách to vyžaduje aj naša vyhláška, ak je čas do odchodu väčší ako jedna minúta
Odpovedať
S499.1023

S499.1023

19.11.2020
#3 Ohodnotiť kladne 3 Ohodnotiť záporne
Reakcia na: Urbanway 2423 #2:
Kdesi tu na iMHD je fotka, tuším z Belgicka, kde displeje vozidla pri pobyte na konečnej zobrazujú zostávajúci čas do odchodu.
Odpovedať
Urbanway 2423

Urbanway 2423

19.11.2020
#2 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: Jak44 #1:
Inak, ja mám pocit, že existuje predpis, podľa ktorého môže vodič pustiť cestujúcich do vozu max. 1 minútu pred odjazdom. Tento problém je dlhodobo cítiť hlavne pri nočných rozjazdoch, kde musí človek čakať vyše päť minút pred zatvorenými dverami svojho busu. Nielen, že to je hlavne v zime/daždi dosť nepríjemné, ale ešte aj vodič vyzerá ako hlupák a už neraz som niektorých videl nadávať vodičovi (resp. agresívne sa správať k vodičovi/dverám, toto určite nepridáva obľúbenosti nočákov), že prečo neotvára.

Akože chápem, že chce DPB zabrániť sťažnostiam ohľadom platnosti lístka, ale naozaj je to nutné riešiť takto a ešte robiť aj z vodičov blbcov?
Odpovedať
Jak44

Jak44

19.11.2020
#1 Ohodnotiť kladne 3 Ohodnotiť záporne
Toto by si mali cestujúci veľmi vážiť! Nie každý vodič tak myslí na ich zdravie a nechá ich otužovať sa do poslednej možnej chvíle. Niektorí vodiči púšťajú do voza aj viac ako 30 sekúnd pred odjazdom, čoho výsledkom sú potom rôzne seknuté krky z klímy a iné pliagy! 😂😂😂
Odpovedať