Možnosti zakúpenia cestovného lístka v Senici

Cestovné lístky na jednu jazdu sa kupujú len u vodiča. Vodič vydáva lístky z elektronickej pokladne a ďalej sa už neoznačujú. Lístok platí len na jednu jazdu bez prestupov, počet zastávok pri jednej jazde nie je obmedzený.

Druhá možnosť platenia cestovného je prostredníctvom bezkontaktnej dopravnej karty, ktorá sa dá zaobstarať v predajni SAD na autobusovej stanici v Senici. Pri jej kúpe sa na ňu nahrá finančný obnos (kredit), z ktorého sa pri každej jazde odčíta cena cestovného. Minimálny kredit pri dobíjaní je 5,00 € (150,63 Sk) a maximálny 50,00 € (1506,3 Sk). Dobíjanie kreditu na kartu je možné vykonať u vodiča alebo v predajni SAD na autobusovej stanici v Senici.

Pri kúpe cestovného lístka platia nasledovné pravidlá:

 • pri platení v hotovosti cestujúci zahlási vodičovi druh cestovného lístka podľa tarify
 • pri kúpe cestovného lístka na zľavu je cestujúci povinný nárok na zľavu preukázať
 • pri platení čipovou kartou sa cestovný lístok vydá automaticky priložením karty k čítaciemu zariadeniu, podľa tarify na ktorú je karta personifikovaná.
   V prípade dokupovania dalšieho cestovného lístka z karty si celý a zľavnený lístok môže cestujúci dokúpit sám označením na čítacom zariadení - dotykový displej.
   • Ďalšie druhy cestovného (batožina, pes - alebo iný druh cestovného lístka) musí cestujúci zahlásiť vodičovi, ktorý mu ich cez strojček zadá a následne priloží cestujúci kartu k čítaciemu zariadeniu.
  Z čipovej karty možno vydať na jednom spoji 4 cestovné lístky.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.