MHD v Senici v novými autobusmi

K mestám, ktoré v poslednom čase obnovili vozidlový park MHD, pribudla aj Senica.

Dopravca Arriva Trnava obnovil vozidlový park senickej MHD troma novými autobusmi. Obnova vozidlového parku bola realizovaná v súvislosti s novým 10-ročným kontraktom na prevádzkovanie MHD v Senici, ktorý v uplynulom roku vyhrala Arriva Trnava. Dva z nových autobusov sú typu Iveco Crossway LE City 10,8M a jeden menší midibus Rošero First. Všetky nové autobusy majú bezbariérový vstup, sú plne klimatizované, vybavené bezpečnostným kamerovým systémom a informačným systémom od firmy Bustec. Vozidlá majú naftový pohon spĺňajúci emisnú normu Euro 6E. Červené čalúnenie sedadiel pre cestujúcich dopĺňa logo mesta Senica. Autobusy sú lakované v známom žlto-červenom nátere.

„Verejná autobusová doprava vďaka moderným autobusom a schopnosti pružne reagovať na potreby konkrétnych miest aj celých regiónov šetrí životné prostredie a je dlhodobo udržateľná. Sme hrdí na to, že dnes môžeme pozvať Seničanov na paluby nových pohodlných a bezpečných autobusov a veríme, že aj vďaka nim bude pre nich mestská doprava stále atraktívnejšia,“ povedal Peter Nemec, generálny riaditeľ ARRIVA Trnava, ktorý sa takisto zúčastnil slávnostného odovzdania trojice nových autobusov v Senici.

Autobusy by sa mali do premávky na linkách senickej MHD zaradiť v týždni od 17. októbra 2022. V premávke nahradia staršie vozidlá typu SOR BN.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.