Trolejbusová výluka Nám. mieru od 18.7.2009
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.
V sobotu 18. júla 2009 sa demontážou pôvodného trolejového vedenia začala výluka trolejbusovej dopravy na Nám. mieru. Výluka je z dopravného hľadiska pozoruhodná, nakoľko dotknutou križovatkou sú vedené takmer všetky trolejbusové linky a súčasne je pre trolejbusy jedinou prístupovou trasou k vozovni Šarišské Lúky.

Dôvodom trolejbusovej výluky je stavebná úprava cestnej križovatky. Táto zahŕňa aj kompletnú rekonštrukciu trolejového vedenia a výmenu trakčných stožiarov. Vzhľadom na pripravované zmeny v dopravnom značení budú niektoré trolejové stopy vedené v odlišných polohách oproti pôvodnému stavu. Rekonštrukcia tiež prinesie výstavbu novej manipulačnej trolejovej stopy, ktorá trolejbusom v prípade potreby umožní pravé odbočenie zo Sabinovskej ul. smerom na Levočskú ul.

Trasy liniek dopravca z dôvodu výluky nemenil. Od 18.7.2009 však ale na trolejbusové linky 1 2 4 5 5D 7 a 8 vypravuje autobusy, čím dočasne ostala v prevádzke len jedna trolejbusová linka 38. Táto je provizórne vypravovaná z vozovne Solivar, pričom ju obsluhujú výhradne trolejbusy Škoda 15 Tr, nakoľko trolejbusy Škoda 25 Tr sú vybavené novšími palubnými počítačmi, pre funkciu ktorých nie je v solivarskej vozovni vybudované technické zázemie.

Termín ukončenia výluky závisí od postupu prác na rekonštruovanej križovatke, vzhľadom na kapacitné nároky počas školského roka, ktoré by DP bez odstavených trolejbusov nezvládol, však musí skončiť do konca letných prázdnin.


20.7.2009
-Vladimír-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.