Rekonštrukcia trolejovej otočky Sídlisko III
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.
V sobotu 18. augusta 2007 sa začala už dávnejšie avízovaná rekonštrukcia trolejovej otočky. Tá prebieha za úplnej výluky trolejbusovej dopravy. Dopravný podnik do konca augusta 2007 nahradil trolejbusy na linkách 4 8 a 38 autobusmi.

V rámci komplexnej rekonštrukcie, ktorá zahŕňa výmenu trolejového vedenia, výhybiek i stožiarov sa zmení aj vedenie trolejových stôp v oblasti obratiska. Novinku je vratná stopa, ktorá napr. v prípade potreby uvoľniť výjazd z obratiska umožní trolejbusom z obratiska vyjsť a následne sa okruhom opätovne dostať na vjazd do otočky. Táto vratná stopa tiež spolu s priamym vedením z Bajkalskej ul. do obratiska umožní otáčať trolejbusy aj zo smeru Bajkalská, čo sa pri pripravovanej zmene cestovného poriadku bude využívať aj v pravidelnej prevádzke. Naopak, zrušené bude ľavé odbočenie zo smeru Bajkalská na Prostějovskú ul. - trolejbusy, ktoré sa budú manipulačne presúvať týmto smerom budú musieť použiť trasu cez obratisko.

Spolu s rekonštrukciou trolejového vedenia prebieha aj výstavba novej zastávky MHD na Bajkalskej ul. pri križovatke s Prostějovskou ul. Skúšobná jazda by po dokončení prác mala prebehnúť 31. augusta 2007, s obnovením trolejbusovej dopravy na Sídlisko III sa počíta od 1. septembra 2007.


20.8.2007
-Vladimír-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.