Škoda 24 Tr #703 dorazila na Ukrajinu

Škoda 24 Tr #703 s karosériou Citelis bola odpredaná ešte koncom minulého roka.

Záverom minulého roka bol z majetku DPMP, a.s. odpredaný jeden vyradený nízkopodlažný trolejbus do majetku českej spoločnosti Zedexo s.r.o., ktorá sa zaoberá predajom náhradných dielov a jazdených vozidiel. Konkrétne sa jednalo o trolejbus Škoda 24 Tr Irisbus #703, ktorý bol odstavený od októbra 2020 a následne vyradený v decembri 2021.

Kúpna cena vozidla bola 1 200 € bez DPH, pričom vozidlo bolo prostredníctvom spoločnosti Zedexo prepredané dopravnému podniku Тернопільелектротранс (Ternopiľelektrotrans), ktorý zabezpečuje prevádzku trolejbusových liniek v západoukrajinskom Ternopile. #703 opustila Prešov s celkovým nájazdom len 709 527 kilometrov, dodaná do svojej cieľovej destinácie bola vo štvrtok 22. septembra na cestnom návese.

Prostredníctvom spomínanej spoločnosti bolo do Ternopilu nedávno odpredaných aj 5 jazdených trolejbusov 24 Tr z Mariánských lázní, pričom na týchto šesť kusov bude zrejme nadväzovať aj nedávny predaj vozidiel Škoda 25 Tr #704 a Škoda 24 Tr #705.

V evidencii DPMP po tomto odpredaji zostáva dokopy 8 trolejbusov modelovej rady trolejbusov Škoda s použitím karosérie Citelis, a to štvorica 12-metrových vozidiel a štvorica kĺbových vozidiel. Vzhľadom na aktuálnu výluku na Čiernom moste a obmedzený režim prevádzky však do premávky nezasahujú.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.