Európsky týždeň mobility 2021 (16. - 22.9.2021)

Počas Európskeho týždňa mobility 2021 bude možné jeden deň cestovať úplne bezplatne, 33 ľudí tiež vyhrá predplatné cestovné.

V rámci Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra 2021 sa budú v rámci celého mesta konať podporné akcie na propagáciu verejnej či individuálnej nemotorovej dopravy.

V rámci Dňa bez áut bude v stredu 22. septembra 2021 cestovanie MHD v Prešove v celej sieti (v I. aj II. tarifnom pásme) na denných linkách úplne zadarmo.

Na nočných linkách bude platiť štandardná tarifa MHD. 

Nárok na bezplatnú prepravu počas ETM nie je zadefinovaný v Prepravnom poriadku MHD v Prešove, preto cestujúcemu nevznikne nárok na vrátenie cestovného za nevyužitý alebo čiastočne využitý predplatný cestovný lístok. 


Súťaž o predplatné cestovné lístky

V zmysle výročnej témy Európskeho týždňa mobility 2021, ktorá znie "buďme zdraví, cestujme ekologicky" vyžrebuje organizátor súťaže, Dopravný podnik mesta Prešov presne 33 výhercov bezplatného predĺženia predplatného cestovného lístka. Do súťaže budú automaticky zaradení všetci cestujúci, ktorí si zakúpili predplatné cestovné lístky (PCL) od 23. 9. 2020 do 21. 9. 2021 vrátane. Vyžrebované budú čísla SNR dopravných kariet a odmenou budú:

  • 3 čipové karty s ročným PCL, ktorých držitelia získajú bezplatne ročný PCL na nasledujúce obdobie,
  • 10 čipových kariet s trojmesačným PCL, ktorých držitelia získajú bezplatne ďalší trojmesačný PCL,
  • 20 čipových kariet s mesačným PCL, ktorých držitelia získajú bezplatne ďalší mesačný PCL.

Žrebovanie prebehne 27. septembra 2021, úplné znenie štatútu súťaže a pravidiel súťaže je k dispozícii na webe DPMP.

Bolt a Antik za zvýhodnené ceny

Počas celej akcie ETM 2021 bude možné využívať zdieľané kolobežky Bolt za zvýhodnenú tarifu len 5 centov za minútu bez odomykacieho poplatku, prípadne zdieľané bicykle Antik po zadaní kódu WNE2JF každý deň až 5 hodín úplne bezplatne a bez potreby depozitu.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.