Zmena trasy linky 12 (od 1.6.2021)

Linka 12 bude v smere na Sekčov premávať po Zápotockého ulici, kde vzniknú dve nové zastávky.

Od utorka 1. júna 2021 bude z dôvodu rozširovania systému rezidenčného parkovania v širšom centre mesta trvalo presmerovaná linka 12, ktorá bude v smere na Sekčov (zast. Sibírska) premávať po Zápotockého ulici.

 • trasa v smere Sibírska - Šidlovec:
  • bez zmeny trasy a zastávok,
 • trasa v smere Šidlovec - Sibírska:
  • Šidlovec - Sídlisko III - ... - SOŠ lesnícka - Malá stanica - Kúpeľná - Pavlovičovo námestie - ... - Sibírska,
  • zastávka Gymnázium sv. Moniky sa v tomto smere ruší (náhrada - Malá stanica),
  • zastávka Kúpeľná sa presúva na Zápotockého ulicu, do blízkosti žel. priecestia,
  • zriaďuje sa nová zastávka Malá stanica v blízkosti žel. priecestia na Požiarnickej ulici.

Prestup vlak - autobus

V zastávke Malá stanica bude v smere z Lipian a Sabinova umožnený prestup z vlaku linky Lipany - Prešov - Košice na autobus linky 12, vďaka čomu vznikne nové, rýchle spojenie k fakultnej nemocnici.


Schéma novej trasy

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Noris #1:
Cestujúcim je srdečne jedno, či je to dopravno-technologicky stanica, zastávka alebo zastávka s nákladiskom.
Preto by bol vhodný názov "Žst. Prešov-mesto" .
Reakcia na: Noris #1:
K tej zmene L12 plánujeme aj osobitnú tlačovú správu na webe DP, kde sa pokúsime vysvetliť, čo by bolo ideálne riešenie, čo sme požadovali a čo sme nakoniec reálne dostali...
Tak sme sa dockali autobusovej zastavky pri zeleznicnej zastavke Presov mesto. Za to obrovske plus, cakali sme na to roky 😁 Druha vec je potom samotna obsluha, prestup z vlaku na nemocnicnu linku v dlzke 2 min sa mi zda dost kratky, jednak kvoli tomu, ze vlak ma tie dve-tri minutky meskania skoro stale, ale tiez kvoli napojeniu - nejake rozumne schody z nastupista na novu zastavku asi nebudu. Ak by nahodou caro novej linky odhalilo viac pasazierov, tak by to mohlo sposobovat dost nepekne preplnovanie autobusu v smere do mesta, no uvidime.
Co mi este pride ako trn v oku je nazov novej zastavky MHD "Mala stanica". Rozumiem ze z pohladu miestopisu to tak pozna kazdy, ale terminologicky to je uplne nespravne. Ako urcity zarodok integracie by sa skor hodil rovnaky nazov pre zeleznicnu zastavku a aj pre zastavku MHD, ale uznavam, ze hlasenie "Nasledujuca zastavka (Zastavka) Presov mesto" by asi znelo zvlastne.
Ako posledny bod dodavam, ze by sa urcite do priestoru medzi zastavky GSM a SOS Lesnicka v smere na Sidlovec hodila nejaka dalsia medzilahla zastavka (nie Ostrovcek), idealne v okoli malej stanice. Skoda, ze nevychadza pripoj aj pre opacny smer Nemocnica - Presov mesto - Sabinov/Lipany. Na druhej strane tam je celkom dobre spojenie L10 z Nemocnice na zel. stanicu (cas na prestup cca 10 min). Avsak, ak ide clovek z Nemocnice do Sabinova ci Lipian, tak kym sa presunie MHD z nemocnice na stanicu (10 min) a potom cakanie na vlak (10 min), tak za tych 20 minut je autobus SAD uz v Sar. Michalanoch...