Karosa B 732 #311 bola odpredaná

Kedysi sa uvažovalo s jej zachovaním do zbierky historických vozidiel.

V druhej polovici februára 2021 došlo k odpredaju autobusu Karosa B 732 #311 súkromnej osobe. Vozidlo bolo do vozidlového parku zaradené v roku 1990 a odstavené z premávky bolo ako posledné tohto typu v závere roka 2014. V januári 2014 sa tento autobus zúčastnil spolu s #306 aj rozlúčky s Karosami B 732, ktorú si nenechali újsť desiatky fanúšikov a občanov. Nový majiteľ má v úmysle autobus zreparovať do vystavovateľnej podoby, preto nie je vylúčené, že sa s týmto autobusom ešte stretneme na rôznych dopravných akciách.

S touto Karosou sa mnoho rokov rátalo ako s historickým vozidlom, ktoré malo spolu s trolejbusom Škoda 14 Tr #78 tvoriť základ zbierky historických vozidiel DPmP, a.s. V priebehu pár mesiacov však došlo k likvidácii trolejbusu #78 a odpredaju autobusu #311. Snaha o vytvorenie a udržiavanie zbierky historických vozidiel sa teda nezlučuje s nedávnymi krokmi, ktoré táto spoločnosť podnikla. Len pripomenieme, že v majetku dopravného podniku je ešte stále autobus Renault Karosa City bus 12M #333 z roku 1997, ktorý bol prvým nízkopodlažným autobusom v Slovenskej republike a z historického hľadiska má preto vysokú hodnotu. Či ale niekedy dôjde k založeniu zbierky historických vozidiel, momentálne nie je jasné.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.