Autobusové reklamné novinky

Po prvý raz sa celovozidlová reklama objavila na autobuse SOR BN 10.5.

V pondelok 16. novembra 2020 bol na linky MHD po prvý raz vypravený autobus SOR BN 10.5 #402 s novou celovozidlovou reklamou propagujúcou spoločnosť Prvá stavebná sporiteľňa.

V uplynulých týždňoch došlo taktiež k osadeniu, resp. obnoveniu busboardov na zadných čelách mnohých autobusov. Podrobnejší prehľad prinášame v tabuľke:

Evidenčné číslo Reklama Druh
#344 Autoškola Delňa Nová
#345, #346, #384 tomdoor.sk Nová
#360, #367, #400 elektrony.sk Nová
#381 MPL Stavebniny Obnovená
#385, #393, #395 Svet podláh Obnovená
#387 Fatrafol Obnovená
#391  Zlatníctvo LION Obnovená
#397, #398 Lamina Obnovená

Ako je možné vidieť, záujem o reklamné plochy na vozidlách MHD je zo strany objednávateľov stále veľký. Vo všeobecnosti sa však už od takejto formy prezentácie postupne upúšťa. Dopravné podniky chcú budovať svoju korporátnu identitu a jednou z prekážok môže byť aj množstvo reklamného smogu. Príkladom nám môže byť Dopravný podnik mesta Žilina, ktorý pred časom zrušil všetky formy propagácie cudzích subjektov vo svojich vozidlách MHD. V autobusoch a trolejbusoch v Žiline sa už teda nestretnete s nevkusnými letákmi alebo fóliou, ktorá zbytočne prekrýva okná a zamedzuje tak vo výhľade.

Proti reklamného smogu bojuje aj nová vyhláška Ministerstva dopravy a výstavby SR č. 254/2020 Z. z., ktorá umožňuje prekrývať reklamou maximálne 10% plochy okien u dráhových vozidiel - v prípade Prešova sú to trolejbusy. 

Ostáva teda len dúfať, že aj prešovský dopravný podnik časom naskočí na tento moderný trend a bude reklamy vo vozidlách skôr eliminovať, než podporovať.

Aký je Váš názor?

Ako vnímate reklamy na vozidlách MHD? Prekážajú Vám pri cestovaní? Neváhajte vyjadriť svoj názor v komentári pod článkom alebo v ankete.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.