Jesenné autobusové novinky

Do prevádzky sa zaradili autobusy Irisbus Crossway a taktiež autobusy SOR BN 10.5 v prešovskom nátere.

V piatok 23. októbra 2020 sa do premávky s cestujúcimi zaradili autobusy Irisbus Crossway LE 12.8, ktoré si Dopravný podnik mesta Prešov, a. s. prenajal ešte v auguste. Autobusy pomôžu čiastočne omladiť vozidlový park a stabilizovať nelichotivú situáciu s technickou spoľahlivosťou autobusovej dopravy v Prešove. Pred zaradením do premávky bolo nutné uskutočniť množstvo úprav, aby boli vozidlá prispôsobené tunajším podmienkam. Došlo k inštalácii informačno-tarifného systému, keďže tieto autobusy predtým neslúžili v štandardnej prevádzke MHD, montáž informačno-tarifného systému prebiehala "od gruntu" - vrátane celej novej kabeláže a prípravy pre označovače a displeje. Taktiež boli doplnené signalizácie zatvárania dverí, opravené klimatizačné jednotky a samozrejmosťou je kompletná generálna očista a dezinfekcia. Autobusy zároveň obdržali celovozidlové reklamy na kandidáta na Európske hlavné mesto kultúry 2026 - mesto Prešov. Za zmienku stojí aj fakt, že reklamy neprekrývajú plochu okien, a tak nezamedzujú cestujúcim vo výhľade. Pred zaradením do premávky niesli tieto vozidlá evidenčné čísla 3438 a 3439, napokon však došlo k ich začleneniu do číselného radu DPmP, v premávke ich teda stretneme ako #408 a #409.

Okrem Crosswayov sa na sklonku októbra začali v premávke objavovať aj autobusy SOR BN 10.5 v prešovskom nátere. Zatiaľ majú tento slušivý kabát len autobusy #403 (ex 3428) a #405 (ex 3434). Autobusy boli istý čas odstavené kvôli poruchám na prevodovkách. Kým autobusy nezasahovali do výpravy, čas odstavenia bol využitý na drobné klampiarenske práce a následné prestriekanie do nového náteru. Sprevádzkovaním ďalších autobusov vznikla mierna rezerva, je teda možné predpokladať postupné lakovanie ďalších autobusov SOR BN 10.5, samozrejme, ak to kapacita dovolí.

Cestujúcich opäť vozia aj autobusy, ktoré boli niekoľko mesiacov odstavené kvôli vážnejším technickým poruchám. Ešte 18. septembra sa do premávky zaradil autobus SOR NB 18 #375, 6. októbra ho nasledoval autobus Irisbus City Bus 18M #354 a od 14. októbra to je aj autobus Irisbus Citelis 12M #362.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Zmazaný komentár.