Dopravný podnik odkupuje prenajaté autobusy z Bratislavy

Odkúpením autobusov sa ročne ušetria tisícky eur na nájme.

Poslanci prešovského mestského zastupiteľstva schválili v stredu 29. júla 2020 návrh na odkúpenie siedmich autobusov SOR BN 10,5, ktoré si Dopravný podnik mesta Prešov, a. s. (DPMP) doposiaľ prenajímal od Dopravného podniku Bratislava, a. s. (DPB). Schvaľovanie nákupu malo prebehnúť už skôr, keďže však zastupiteľstvo v predošlom termíne neprebehlo, hlasovanie sa oddialilo.

Prvé štyri autobusy SOR BN 10,5 boli dodané v júni 2018 ( #3428, 3432, 3434, 3437) a ďalšie tri posilnili flotilu o rok neskôr ( #3406, 3418, 3436). Po odkúpení budú tieto autobusy prelakované do farebnej schémy DPMP, ktorej návrh sa už momentálne spracováva. Vozidlám by mali byť taktiež pridelené evidenčné čísla dopravcu.

V súčasnosti už prebieha verejné obstarávanie na dodávku 15 nových autobusov a 5 elektrobusov, kým ale budú dodané, môže ubehnúť aj niekoľko rokov. Dopravný podnik musí preto nepriaznivú situáciu v podvyživenom vozidlovom parku riešiť nasadzovaním jazdených vozidiel. Vozidlový park by v najbližších týždňoch malo posilniť ešte niekoľko autobusov, ktoré budú prenajaté od iných prevádzkovateľov.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.