Platiť kartou za lístok môžete na ďalších zastávkach

Možnosť bezkontaktnej platby za cestovný lístok sa rozšírila na ďalšie zastávky.

V uplynulých týždňoch boli inštalované ďalšie automaty na cestovné lístky, ktoré umožňujú bezkontaktnú platbu za cestovný lístok pomocou platobnej karty, resp. mobilu. Ide o investíciu, ktorá bola schválená ešte pred vyhlásením mimoriadnej situácie, a preto sa ju ešte podarilo zrealizovať bez komplikácií. Predmetom investície bolo technické zhodnotenie štyroch starších automatov Mikomat M16, kde došlo k výmene elektronických častí, celkovej oprave a k dosadeniu platobného terminálu.

Automaty s možnosťou platby kartou boli osadené na týchto zastávkach:

  • Martina Benku - v smere na Železničnú stanicu,
  • Na Hlavnej - v smere na Trojicu,
  • Trojica - obojsmerne.

Nedávna epidemiologická situácia len viac upriamila pozornosť na platobný styk cestujúcich v MHD, a je preto len pozitívnou správou, že možnosti bezkontaktnej platby sa rozširujú na ďalšie frekventované zastávky. K dispozícii máme podrobný zoznam automatov na cestovné lístky, v ktorom sú vyznačené aj všetky automaty umožňujúce platbu kartou.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Ešte doplním, že pripravujem článok o dopade COVIDu na prešovskú MHD. Vedenia podniku som sa pýtal, či sa aj vďaka korone neuvažuje s trvalým zrušením doplnkového predaja u vodiča a zároveň s postupným zavedením bezkontaktnej platby priamo vo vozidle. Na odpoveď zatiaľ čakám.