Bývalý žilinský Citelis sa zaradil do premávky

Po vykonaní potrebných úprav sa autobus zaradil do premávky.

V piatok 5. júna 2020 sa do ostrej premávky zaradil autobus Irisbus Citelis 12M s evidenčným číslom #400, ktorý začiatkom tohto roka Dopravný podnik mesta Prešov, a. s. odkúpil od Dopravného podniku mesta Žiliny s. r. o. Autobus vyšiel v popoludňajších hodinách na turnus 211/11, ktorý v súčasnom období vykonáva spoje linky 1.

Cena autobusu vyrobeného v roku 2007 činila 7 471,5 € bez DPH. Pred zaradením do premávky autobus podstúpil rozsiahlejšie opravy v motorovej časti a taktiež bol prelakovaný do korporátneho náteru DPmP. Charakteristickým znakom sa stáva biely pás nad oknami a taktiež biely pás nad čelným sklom, pôvodné prešovské Citelisy totiž majú tieto časti nalakované červenou farbou.

V prešovskej MHD tak už pôsobia dva autobusy Irisbus Citelis 12M, ktoré boli v uplynulých dvoch rokoch odkúpené zo Žiliny.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.