Platnosť jednorazových cestovných lístkov počas mimoriadneho režimu premávky (do 4.5.2020)

MHD premáva podľa sobotňajšieho cestovného poriadku, preto sa aj platnosť cestovných lístkov riadi podľa soboty.

Od 17. marca 2020 platí v súvislosti epidemiologickou sitáciou mimoriadny režim premávky MHD. Počas pracovných dní premávajú všetky linky podľa cestovného poriadku platného pre sobotu.

S touto zmenou súvisí aj zmena platnosti jednorazových cestovných lístkov (JCL). 30-minútové a 60-minútové cestovné lístky totiž majú počas voľných dní (sobota, nedeľa, sviatok) predĺženú platnosť na 45, resp. 90 minút. Mnohí ste nás kontaktovali s otázkou, či majú JCL počas pracovných dní predĺženú časovú platnosť alebo nie.

Prikladáme preto oficiálne stanovisko Dopravného podniku mesta Prešov, a. s.:

"V  zmysle platnej Tarify MHD v Prešove časová platnosť jednorazových cestovných lístkov (ďalej len „JCL“) papierových je v súlade s režimom platným pre premávku MHD.

Režim premávky MHD v Prešove v pracovné dni a sobotu sa riadi cestovným poriadkom platným pre sobotu, t. z., že JCL platia ako v sobotu (JCL s časovou platnosťou 30 minút platia 45 minút, ...), obdobne je to pre nedeľu a sviatky."

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.