Dopravný podnik odkúpil ďalší 12-metrový Irisbus Citelis zo Žiliny

Ďalšia jazdenka má posilniť vozidlový park autobusov.

Koncom januára 2020 bola podpísaná Kúpna zmluva medzi Dopravným podnikom mesta Prešov, a.s. (kupujúci) a Dopravným podnikom mesta Žiliny, s.r.o. (predávajúci) o dodaní jedného kusu autobusu Irisbus Citelis 12M. 

Odkúpené vozidlo Irisbus Citelis 12M nieslo v Žiline evidenčné číslo #22 a bolo vyrobené v roku 2007. V súvislosti s obnovou vozidlového parku v Žiline bol autobus z dôvodu nadbytočnosti ponúknutý na odpredaj. V Prešove bude slúžiť na čiastočné zlepšenie nepriaznivého stavu vo vozidlovom parku autobusov. Cena autobusu je relatívne nízka - 7 471,50 € bez DPH. Nakoľko sa DPMŽ, s.r.o. snažil dlhšiu dobu odpredať viacero vozidiel, o ktoré nik nejavil záujem, boli ceny odpredávaných vozidiel znížené aj o niekoľko tisíc eur.

V Prešove už od júna minulého roka jazdí jeden ex-žilinský Citelis, ktorý nesie evidenčné číslo #399

Za zmienku stojí aj fakt, že Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. odpredal ešte v roku 1994 do Žiliny dva autobusy Karosa B 731 #250 a B 732 #258. Časy sa však zmenili a dnes je to práve Žilina, ktorá vypomáha Prešovu zažehnať autobusovú krízu jazdenými vozidlami.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.