Zmena trasy linky 16 (od 3.9.2017)
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Linka po novom zabezpečí spojenie k vlakom z Veľkého Šariša do Prešova.


Ilustračné foto © Erik709


Od nedele 3. septembra 2017 vstupuje do platnosti zmena cestovného poriadku MHD, ktorá okrem iného so sebou prináša trvalú zmenu trasy linky 16. Táto linka po novom už nebude premávať expresne medzi Veľkým Šarišom a Prešovom a zmení sa na vnútromestskú linku na území mesta Veľký Šariš.

Linka bude premávať v dňoch školského vyučovania ráno na okružnej trase Veľký Šariš - Varoš - Nám. sv. Jakuba - Medulienka - Štefánikova - Staničná - ZŠ Veľký Šariš - Medulienka - Nám. sv. Jakuba - Varoš. Pre túto linku sa zriaďuje nová zastávka Staničná v blízkosti železničnej stanice Veľký Šariš.

Cestovný poriadok linky je navrhnutý tak, aby na jej príchody k železničnej stanici Veľký Šariš nadväzovali odchody osobných vlakov smerom do Prešova. Cieľom opatrenia je tak poskytnúť obyvateľom Veľkého Šariša alternatívne spojenie pre dochádzku do Prešova, ktoré by, aj napriek prestupu, malo byť rýchlejšie ako doterajšia trasa po Sabinovskej ulici, kde premávka často trpí dopravnými zápchami.

Prehľad nového spojenia podáva nasledujúca tabuľka:

zastávka / stanica spoj 1 spoj 2 spoj 3
Veľký Šariš, odchod linky 16 6:14 6:37 7:05
Staničná, príchod linky 16 6:19 6:42 7:10
Veľký Šariš, odchod vlaku 6:24 6:47 7:14
Prešov-mesto, príchod vlaku 6:31 6:55 7:21
Prešov, príchod vlaku 6:34 6:58 7:24

Upozorňujeme, že vo vlakoch je potrebné mať platný cestovný doklad podľa tarifných podmienok Železničnej spoločnosti Slovensko. Cestovné lístky na MHD vo vlakoch neplatia.

Priame bezprestupové spojenie miest Veľký Šariš (vrátane Kanaša) a Prešov aj naďalej zabezpečia linky 14 a 45, ktoré premávajú bez zmeny trasy.


28.8.2017
-Vladimír-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.