Nový autobus pre MHD Nové Zámky

Autobus bude nasadený na linku 9.

Vo štvrtok 10. septembra 2019 predstavil dopravca Arriva Nové Zámky obyvateľom mesta nový nízkopodlažný autobus Iveco Crossway LE City 10,8M, ktorý bol zakúpený pre linky MHD. Nový autobus by mal premávať prevažne na linke 9.

Autobus v dvojdverovom prevedení a vo farbách skupiny Arriva je plne klimatizovaný. Cestujúcich poteší aj bezplatné Wi-Fi pripojenie k internetu a na bezpečnosť bude dohliadať kamerový systém. Nový autobus poháňa naftový motor spĺňajúci emisnú normu Euro 6. Vybavený je manuálnou prevodovkou.

Verejná doprava slúži obyvateľom nášho mesta spoľahlivo už desaťročia. Autobusy sú pravidelne modernizované a ponúkajú Novozámčanom stále pohodlnejšie cestovanie. Aj takto sa usilujeme motivovať obyvateľov, aby uprednostnili verejnú dopravu pred prepravou osobnými autami. Fungujúca verejná doprava totiž môže prispieť k zvýšeniu bezpečnosti na cestách, k zlepšeniu dopravnej situácie i kvality životného prostredia v našom meste,“ povedal primátor Nových Zámkov Otokar Klein pri príležitosti prestavenia nového autobusu.

Zaviazali sme sa, že v priebehu 10 rokov zmodernizujeme autobusy, vybavíme ich wifi pripojením a klimatizáciou, znížime ich priemerný vek a zvýšime podiel nízkopodlažných spojov. Naše záväzky si plníme. Okrem zvyšovania pohodlia pre cestujúcich je našim cieľom aj šetrnejší prístup k životnému prostrediu. Nové autobusy majú preto lepšie parametre z hľadiska emisií vypúšťaných do ovzdušia. To všetko spolu s kultúrnym prostredím na zastávkach prispieva k pohodlnejšej doprave cestujúcich v mestách, v ktorých pôsobíme,“ doplnil László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku..

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.