Pozvánka na viedenský Tramwaytag 2019 (11.5.2019 00:00 – 20:01)

Podujatie priblíži minulosť, súčasnosť aj budúcnosť hromadnej dopravy vo Viedni.

V sobotu 11. mája 2019 sa vo Viedni uskutoční tradičné podujatie Tramwaytag 2019, ktoré sa tento rok koná v rámci osláv 70. výročia viedenských mestských podnikov. Podujatie sa uskutoční od 14. do 22. hodiny v Ústredných dielňach Wiener Linien na ulici Simmeringer Hauptstraße 252. Súčasťou akcie budú aj sprievodné podujatia vo vozovni viedenského Múzea dopravy a v infocentre U2xU5. Vstup na podujatie je bezplatný.

Pre návštevníkov bude v Ústredných dielňach pripravený bohatý program. Okrem prehliadky vozidlového parku bude možné vyskúšať si riadenie súpravy metra, alebo sadnúť si za panel električky v najnovšom električkovom simulátore používanom na výcvik vodičov. Lákadlom je aj možnosť zahrať si električkový bowling, alebo zúčastniť sa závodu cyklodrezín. Pripravené budú aj prehliadky Ústredných dielní. Na prehliadky dielní, riadenie metra a simulátor električky bude potrebné rezervovať si časenku v infocentre podujatia. Dopravca návštevníkom predstaví aj autonómne autobusy, ktoré už čoskoro začnú premávať vo Viedni v skúšobnej prevádzke s cestujúcimi.

V remíze Múzea dopravy, ktorá sa nachádza na Ludwig-Koeßler-Platz, bude pripravená špeciálna výstava približujúca polstoročie výstavby metra a historickým vozidlovým parkom sa bude prezentovať aj tzv. Badenská električka. Pripravené budú aj prehliadky vozovne. Medzi stanicou metra U3 Schlachthausgasse (nachádza sa v pešej dostupnosti k remíze Múzea dopravy) a Ústrednými dielňami bude premávať kyvadlová električková doprava v 10-minútovom intervale. Premávať tu budú nielen historické električky, ale aj najnovšia električka Flexity. Tieto dve miesta spojí aj kyvadlová autobusová doprava, ktorá bude premávať aj okolo ďalších mestských podnikov.

Počas konania Tramwaytagu bude pre návštevníkov prístupné aj infocentrum U2xU5, ktoré interaktívnou formou približuje výstavbu nových tratí metra. Nachádza sa na stanici metra Volkstheater (linky U2 a U3).

V deň konania podujatia od 12:00 do 23:00 budú mať možnosť návštevníci cestovať po Viedni všetkými linkami viedenskej dopravy bezplatne v rámci Kernzone (vrátane badenskej električky, vlakov S-bahn, autobusov VOR) so špeciálnym cestovným sieťovým lístkom, ktorý je možné stiahnuť a vytlačiť si zo stránky Wiener Linien, alebo vyzdvihnúť si ho v infostánkoch a predajniach Wiener Linien.

Návštevníkom zo Slovenska odporúčame využiť vlakové spojenie medzi Bratislavou a Viedňou, pričom vystúpiť treba na stanici Simmering, odkiaľ bude premávať kyvadlová doprava priamo na miesto podujatia a tiež aj električky č. 6 a 71 (vystúpiť treba na zastávke Zentralfriedhof 4. Tor, resp. 3. Tor).

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.