Dočasné obmedzenie obsadzovania predných sedadiel (od 29.10.2020)

V súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou pristúpil dopravca ARRIVA NITRA a.s. s účinnosťou od štvrtka 29. októbra 2020 k dočasnému obmedzeniu možnosti obsadzovať niektoré sedadlá vo vozidlách.

Až do odvolania je cestujúcim dočasne znemožnené obsadzovať sedadlá v prvom rade (za kabínou vodiča a pri predných dverách). Cestujúci sú zároveň požiadaní, aby sa v prednej časti vozidla nezdržiavali, a po zakúpení cestovného lístka postupovali ďalej do vozidla. Cieľom opatrenia je v čase šírenia infekčného ochorenia zvýšiť bezpečnosť vodičov autobusov obmedzením dlhšieho kontaktu s cestujúcimi. Ide o rovnaké opatrenie, ktoré už od marca 2020 platí v autobusoch prímestskej dopravy.

Na rozdiel od riešenia počas jarných mesiacov, kedy bol cestujúcim úplne zamedzený prístup do prednej časti vozidla, je tentokrát možnosť zakúpenia cestovného lístka u vodiča ponechaná (predstavuje jedinú možnosť zakúpenia cestovného lístka v hotovosti). Dopravca však opätovne apeluje na cestujúcich, aby, pokiaľ je to možné, uprednostnili bezhotovostné spôsoby platby cestovného čipovou kartou alebo SMS správou. Pri tejto príležitosti pripomíname, že od 1. augusta 2020 bola cena SMS cestovného lístka znížená a cena nezľavneného lístka je na rovnakej úrovni ako lístok predávaný vodičom. Cena pri platbe čipovou kartou je oproti platbe v hotovosti dokonca výrazne nižšia.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: dingo #4:
Je to tak. Ale neviem prečo...
Reakcia na: Ikarus39 #3:
nič 😕
Reakcia na: Šofér711 #2:
Od budúceho pondelka (21.6.) bude okres Nitre v zelenej fáze, čiže je možné, že sa niektoré opatrenia v MHD uvoľnia.
Reakcia na: Šofér711 #1:
Len to zbytočne znižuje kapacitu vozidla...
Už je čas zrušiť toto obmedzenie.