Doprava na Autosalón 2019 (3. - 6.10.2019)

Od štvrtka 3. októbra do nedele 6. októbra 2019 sa v priestoroch výstaviska v Nitre uskutoční ďalší ročník výstavy Autosalón. Návštevníkom, ktorí uprednostnia výhody verejnej dopravy, ponúkame niekoľko tipov ako cestovať k areálu výstaviska linkami MHD.

Obsluha Výstaviska

Priamo pred hlavným vstupom do areálu výstaviska sa nachádza zastávka Výstavisko. Na tejto zastávke zastavujú linky 8 14 15 19 25 a 32.

V pešej dostupnosti hlavného vstupu možno využiť tiež zastávku Andreja Hlinku, Centro. Okrem už spomenutých liniek tu možno využiť aj linky 2 4 12 a 13. Výstavisko je od tejto zastávky vzdialené cca 400 metrov (5 minút chôdze).

Frekvencia spojenia

Z hlavných smerov, ktorými sú Klokočina-Diely (linka 32) a oblasť železničnej a autobusovej stanice (linky 14 a 19) je zabezpečený maximálne 20-minútový interval medzi spojmi. Na spoločnom úseku týchto liniek medzi centrom mesta a výstaviskom spoločne vytvárajú 10-minútový interval. V pracovných dňoch v čase špičky sú intervaly medzi spojmi ešte kratšie.

Pre spojenie z ostatných častí mesta si, prosíme, pozrite cestovné poriadky príslušných liniek.

Nad rámec bežného spojenia bude kapacita na vybraných linkách v sobotu posilnená nasadením kĺbových autobusov namiesto autobusov kratšej dĺžky.

Spojenie staníc a výstaviska

Smerom tam

Železničná a autobusová stanica sa nachádzajú na Staničnej ul. vo vzájomnej tesnej blízkosti. Využiť je možné nasledujúce zastávky a linky MHD:

  • Železničná stanica Nitra - priamo pred budovou železničnej stanice: linky 14 a 19 na zastávku Výstavisko
  • Rázcestie Železničná stanica - 200 metrov (3 minúty chôdze) od železničnej stanice: linky 15 a 25 na zastávku Výstavisko alebo linky 2 4 a 12 na zastávku Andreja Hlinku, Centro
  • Rázcestie Autobusová stanica - 300 metrov (4 minúty chôdze) od autobusovej stanice: linky 14 15 19 a 25 na zastávku Výstavisko alebo linky 2 4 a 12 na zastávku Andreja Hlinku, Centr

Smerom späť

V smere na autobusovú a železničnú stanice je spojenie podobné. Cestovať možno zo zastávok:

  • Výstavisko - priamo oproti hlavnému vstupu do areálu: linky 14 15 a 19 na zastávky Rázcestie Autobusová stanica a Rázcestie Železničná stanica alebo Železničná stanica Nitra, linka 25 (okrem spojov idúcich smer Rybárska) na zastávku Rázcestie Autobusová stanica
  • Andreja Hlinku, Centro - 550 metrov (7 minút chôdze) od hlavného vstupu do areálu: linky 12 14 15 a 19 na zastávky Rázcestie Autobusová stanica a Rázcestie Železničná stanica alebo Železničná stanica Nitra, linka 25 (okrem spojov idúcich smer Rybárska) na zastávku Rázcestie Autobusová stanica

Cestovné

Pokiaľ nie ste držiteľom čipovej karty ARRIVA NITRA a.s., cestovný lístok si môžete zakúpiť priamo u vodiča autobusu. Lístok platí 60 minút od zakúpenia a počas platnosti s ním možno neobmedzene prestupovať. Celé cestovné stojí 0,80 €. Dôchodcovia, držitelia preukazov ŤZP, ŤZP-S, držitelia Jánskeho plakety, deti a študenti platia 0,50 €. Upozorňujeme, že v prípade zľavneného cestovného je potrebné mať pri sebe doklad oprávňujúci na zľavu.

Cestujúcim, ktorí spoja návštevu výstavy s dlhším pobytom v meste, dávame do pozornosti 24-hodinový lístok na ľubovoľný počet ciest za jednotnú cenu 2,40 €. Tento možno taktiež zakúpiť priamo u vodiča autobusu.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.