Zníženie cestovného počas Európskeho týždňa mobility (16. - 22.9.2019)

Cena vybraných druhov cestovných listkov bude o 40% nižšia.

Počas Európskeho týždňa mobility v termíne od pondelka 16. septembra 2019 do nedele 22. septembra 2019 sa znížia ceny vybraných cestovných lístkov MHD. Dohodli sa na tom Mesto Nitra a dopravca ARRIVA NITRA a.s., ktorí pre verejnosť počas tohto týždňa pripravili aj ďalšie zaujímavé ponuky a aktivity. Cieľom každoročnej kampane je motivácia k zvýšenému využívaniu alternatívnych spôsobov dopravy, ktoré sú k životnému prostrediu šetrnejšie ako individuálna automobilová doprava.

Cestujúci, ktorí sa počas týždňa mobility rozhodnú pre využívanie mestskej hromadnej dopravy, môžu počítať s týmito cenami cestovných lístkov:

  • 60-minútový cestovný lístok u vodiča - cena znížená z 0,80 na 0,50 €
  • jednorazový cestovný lístok z čipovej karty - cena znížená z 0,50 na 0,30 €
  • 24-hodinový cestovný lístok u vodiča - cena znížená z 2,40 na 1,40 €
  • týždenný cestovný lístok u vodiča - cena znížená z 8,40 na 5,- €

Nárok na cestovné v uvedenej výške je automatický pre každého cestujúceho. Nie je podmienený žiadnym preukazom, ani nie je potrebná žiadna aktivácia zľavy na čipovej karte a pod.

Obdobné zľavy platia aj v autobusoch prímestskej dopravy a vlakoch kategórie Os a REX. Ponuku výhodného cestovania počas týždňa mobility dopĺňa aj bezplatné využitie služby ARRIVA BIKE počas prvých 60 minút či automatické zaradenie do zlosovania o dobitie čipovej karty pre všetkých tých, ktorí si ju v období od 16.do 22. septembra 2019 dobijú v hodnote aspoň 10 eur.

 

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.