Martinský dopravný podnik obstaráva ďalšie CNG autobusy

Vozidlový park by sa mohol rozrásť o päť nových autobusov.

Dopravný podnik mesta Martin vyhlásil verejnú súťaž na dodanie piatich mestských autobusov s CNG pohonom. Nové autobusy majú byť nízkopodlažné, 12-metrové, trojdverové s prepravnou kapacitou najmenej 85 osôb. Požadovaná je automatická prevodovka, motor s výkonom aspoň 206 kW, celovozidlová klimatizácia s možnosťou vykurovania, kamerový systém, Wi-Fi pripojenie k internetu, USB zásuvky, tarifný systém a elektronický informačný systém podľa martinského štandardu.

Predpokladaná hodnota zákazky je 1 765 718 € bez DPH. Lehota na predkladanie ponúk uplynie 23. 15. mája 2023. Kritériom na vyhodnotenie ponúk bude najnižšia cena. Výsledkom súťaže bude uzatvorenie rámcovej zmluvy umožňujúcej objednať päť autobusov počas 24 mesiacov. Dodanie dvoch autobusov je požadované do 6 mesiacov od ich objednania.

Martinský dopravný podnik v súčasnosti prevádzkuje 35 plynových autobusov Iveco Urbanway 12M CNG z roku 2021. Ich nákup bol financovaný prostredníctvom úveru, pričom vo februári 2023 získal DPMM finančný príspevok z fondov EÚ na refinancovanie 9 autobusov vo výške 1 894 400 €. Ministerstvo investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky ako riadiaci orgán pre Integrovaný regionálny operačný program vyhodnotilo našu žiadosť na základe jej obsahu ako spĺňajúcu všetky podmienky pre poskytnutie príspevku, tak ako bolo stanovené vo výzve. Získanie týchto financií zohrá významnú rolu v ďalšom rozvoji a napredovaní DPMM," uvádza podnik na svojej internetovej stránke.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Dispecer #2:
Šuškalo sa niečo o menších vozidách. Osobne si ale myslím, že 41 vozidiel bude fajn mať vo vozovom parku. (počítam to aj s tou SORkou) a potom by bolo fajn mať pár kratších a prípadne niečo kĺbové, osobne si myslím, že do špičky by sa kĺb uživil na 10, 11, 30 a 31. A ak nie kĺb, tak možno 15 metrové vozidlo.
Reakcia na: draxter #1:
Nebola pôvodne úvaha kúpiť menšie vozy (cca 10-metrové)?
A ja že klbaky, aby sa štandard vrátil. Sú spoje, kde ich treba stále.