DPMM testuje plynový autobus Iveco Crossway LE 12M NP

Autobus dopravnému podniku zapožičal výrobca z Vysokého Mýta.

Český výrobca Iveco Czech Republic zapožičal Dopravnému podniku mesta Martin čiastočne nízkopodlažný mestský autobus Iveco Crossway LE City 12M s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG). Autobus v bielej farbe s registračnou značkou 6E8 3103 má DPMM zapožičaný od 13. septembra do 31. októbra 2022.

Podľa výpožičnej zmluvy môže DPMM vozidlo používať za účelom overenia jazdných vlastností tohto typu, prípadne ako náhradné vozidlo v prípade poruchy iného autobusu DPMM. Zapožičané vozidlo je trojdverové, klimatizované a s interiérom mestského typu. Vybavené je plynovým motorom Cursor 9 NP s výkonom 265 kW.

Autobus Iveco Crossway LE s pohonom na stlačený zemný plyn výrobca predstavil v roku 2017, čím sa tento úspešný modelový rad rozšíril aj o nízkoemisné vozidlá. Vďaka low-entry konštrukcii (nízkopodlažná časť medzi prvými a druhými dverami), je Crossway LE cenovo výhodnejší ako plne nízkopodlažný typ Urbanway.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: kvorka #1:
Asi spolahlivost Urbanwayov 😁.

Ak sa chceme bavit o cenovej vyhodnosti tak Iveco Streetway bude este vyhodnejsi ako hocico z dielne Iveco v EU. 😁
Reakcia na: Viko #2:
Jedine toto má logiku. 😉
Reakcia na: kvorka #1:
Môže byť tak ako hovorí @Viko, alebo môžu testovať pre výrobcu.
A v prípade, žeby chceli dáku ďalšiu obec obsluhovať, tak teoreticky by to stačilo, ale tak pochybujem, že pôjdu týmto smerom.
Reakcia na: kvorka #1:
Išli šumy, že to je zápožička na vykrytie záručných opráv Urbanwayov.
Načo tento test? Ak má DP samé NP vozy, toto je cesta späť. Nechápem.