Školské linky

Dopravný podnik mesta Martin zabezpečuje počas dní školského vyučovania na objednávku mesta Martin prepravu žiakov dvoma školskými linkami.

Školská linka 9 zabezpečuje dopravu žiakov základných a stredných škôl počas pracovných dní školského roka vždy ráno niekoľkými spojmi z Vrútok, Dolného Záturčia a Kolónie Hviezda ku školám. Preprava žiakov touto linkou je spoplatnená podľa platnej tarify (zľavnený jednorazový lístok alebo predplatný lístok). Spoje linky 9 premávajú po týchto trasách:

  • Dolné Záturčie - Podháj - ZŠ Východná - ZŠ A. Dubčeka - ZŠ A. Bernoláka
  • Dolné Záturčie - Podháj - A. Pietra - Nemocnica - ZŠ Nade Hejnej - Ľadoveň
  • Vrútky, žel. stanica - Nákladné nádražie - ZŠ M. R. Štefánika - ZŠ Lipová - Sever - A. Pietra - Nemocnica - ZŠ Nade Hejnej - Ľadoveň
  • Hôrka - Kolónia Hviezda - Helsinská - Fínska - Horná - Čachovský rad - Vrútky, žel. stanica

Druhý školský autobus zabezpečuje prepravu žiakov z ulíc Bambusky a Na Kameni do základných škôl v Martine a deti do materskej školy. Doprava je zabezpečovaná dvomi spojmi ráno z Bambusiek ku školám a jedným spojom po skončení vyučovania z mesta smerom na Bambusky. Preprava detí a žiakov s trvalým pobytom v Martine je v tomto autobuse bezplatná.

 

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.