Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
A ešte 2 veci do budúcna možno skúsiť:
1) mimosídliskové linky dať do intervalu, aj keby bol 120min
2) spraviť združený CP súbežných liniek MHD LM,AS - Podbreziny a ten všade propagovať, aby bolo vidieť tú parádu 10/20/10//30
Reakcia na: Vlaran #563:
S tými vlakmi je to vždy diskutabilné - aj keby jazdili presne, sú kategórie cestujúcich, ktoré chcú byť na stanici minimálne 30 min pred odchodom a iné kategórie ideálne len 5 min pred skutočným odchodom vlaku podľa appky. Jednoduchšie je to na príchode vlakov, ale tam zasa treba aspoň istú presnosť a aktuálne sa na príchody 600-iek v LM spoľahnúť neviem.

A preto ostáva jediné - udržať pravidelný následný interval MHD. A samozrejme, drobné chyby (diery/vychýlenia) opraviť.
Reakcia na: draxter #566:
Máš úplnú pravdu. Niektoré veci sa však momentálne zmeniť nedajú, takýchto prípadov je u nás viac a nie je to len v Demänovej. Tu by pomohlo, keby bola v rámci mesta jednotná tarifa aj u PAL, v časoch, keď ide prímestská linka a vieme, že má ešte dosť voľných miest, by sa ušetrili km, ktoré by sa dali využiť práve na navýšenie ponuky spojov. Už teraz niekoľko spojov PAL prechádza cez časť Mlynisko, no aj kvôli cene niektorí ľudia necestujú a to sa bavíme o rozdieloch od 0.15 do 0.25 €. Možno je škoda, že sa súčasný stav PAL zakonzervuje na ďalšie min. 2 roky.
Reakcia na: Vlaran #565:
Do budúcna by som videl potrebu prekladu linky 5 a 505419, je absurdné že napr. dnes ide 17:15 z Demänovej linka 5 a potom 17:16 PAL (!) a potom hodinu nič. A obsluha po 19:50 už dnes nie je vôbec.
Reakcia na: kvorka #564:
S tými vlakmi s Tebou čiastočne súhlasím, s vozidlami úplne, žiaľ musíme to zobrať tak, ako to je. Keby bolo viac vzkm, tak by aj večer mohol byť interval 20 minút, čo by pri našich železniciach možno pomohlo. Aj odchody, ktoré sa podarilo zosúladiť s vlakmi, žiaľ veľakrát nefungujú a keby sme mali vlaky čakať, tak by sme akosi zas nestíhali vratné spoje, ktoré sú veľakrát naviazané na iné vlaky, busy, koniec zmeny a pod.
Niektorí ľudia naozaj uprednostnia taxi za pár eur ako čakať na bus, hlavne pokiaľ cestujú možno raz za jeden či dva týždne.
Reakcie na terajší cp sú naozaj rôzne a každý má svoje predstavy, ako by to malo byť.
Uvidíme, aké zmeny sa budú zapracovávať v decembri.
tak snaha je vidieť, neviem však či ten vozový park ktorý by ani v Handlovej nepostačoval (len 3 štandardné busy) bude postačujúci. Kĺbaky už 15 rokov nejazdia, cestujúcich v LM poctivo vyháňali z vozidiel do áut, tak teraz jedine že to vrátime do 80tych rokov...

Inak sa divím, že piatkové spoje nadväzné na rýchliky sa neobnovili, a to práve s ohľadom na tie počty ľudí. Ale tu už možno taaxislužby zabrali.
Reakcia na: Petto #562:
Jasné na 14:13 linkou 11 o 13:30, na 15:54 a 16:13 linkou 13 o 15:30 (príchod AS 15:50), toto je kvôli tomu, aby sa mohli aj ľudia z Nábrežia dostať. Myslím, že každý si nájde svoj spoj.
Musíme tomu nechať chvíľu čas a uvidíme.

Reakcia na: Petto #561:
* vlaky do BA
Reakcia na: Vlaran #560:
Tak velke navaly chodia v nedelu na vlaky 14.13,15.54, 16.13 a na toto veru ani 1 vhodny spoj nie je z L8 . Prinajlepsom aspon L11 13.30 z Podbrezin na ten 1.vlak
Reakcia na: Petto #559:
Pekný deň.

Čo sa týka vozov mali by prísť 3 ks NB 12. Hovorilo sa o októbri, ale spomínal sa aj termín do konca roka.
Pripomienku k cp akceptujem. Niektoré veci budeme ešte dolaďovať, máme tam niekoľko dier v cp a tiež niekoľko chýb, ale v pracovnej skupine, ktorá sa zaoberá zmenami v mhd bolo jasne povedané v súčasnom stave a spoľahlivosti ZSSK je takmer nemožné riešiť prestup vlak/bus a opačne na presný čas. Takže ak sa chceš dostať ku vlaku na povedzme 8:13, tak pôjdeš osmičkou o 7:40 a 13 minút si počkáš.
Naopak u nás veľa ľudí cestuje aj smerom do a z Košíc. A skús teraz urobiť CP tak, aby si zosúladil tieto dve požiadavky. Príklady odchodov do KE:
R 11:49 (teraz mešká 9 min)
OS 12:15
SC 12:33 (teraz mešká 10 min)
OS 13:20
Rj 13:38 (teraz mešká 19 min)
Pri počte momentálne jazdiacich 10 busov to moc lepšie už nebude. Ale samozrejme stále sa na tom pracuje.
U nás treba brať okrem iného v úvahu aj hojne využívané vlaky RJ a Leo...
Aj včera mali vlaky enormé meškania...
Je sice pekne ze je takt , no ale je to uplne odveci k vlakom, ktore chodia do BA vzdy kazdu parnu hodinu a 13. minutu. 8cka prichadza vacsinou vzdy v 20.minute. 🙄 Takze zase len taxikom.
Reakcia na: Vlaran #557:
A dojdu nejake 12metraky este ? Stvrtok idem do LM,tak otestujem 🙂 aj nove CP aj kinderka.
Reakcia na: Author #556:
Raz budú hádam aj časy medzi zastávkami v spojoch rovnaké. Zatiaľ sa to ponechalo takto a vždy pri ďalšej zmene cp sa budú linky postupne upravovať podľa gps. Toto ma trápi najmenej.
Mňa trápi presne to, čo si napísal v poslednej vete. Ešte to ani nebeží a tlaky už sú. Budeme sa však snažiť v prípade nevyhovujúceho spoja vymeniť v turnuse spoj jednej linky za spoj druhej, aby sa s tým moc nehýbalo.
Našťastie okrem veľkého množstva negatívnych reakcií (lebo jedna teta nestihne byt pred 7.00 v kaufe a druha bude musiet ist na omsu vecer, lebo rano by tam musela 15 min. posediet..
) sa začínajú objavovať aj tie pozitívne.
Samozrejme sú tam aj chyby, na ktoré sú ponosy oprávnené, pri takomto objeme zmien sú pochopiteľné...
Neuveriteľné, LM bude mať medzi Podbrezinami a centrom intervalové CP, super👍
Síce iba na odchode z konečnej zastávky, keďže takmer každý spoj v rovnakej trase má inú chronometráž, ale hádam aj toto sa raz zjednotí.
Následný interval z konečných bude takto zapamätateľný a pomerne atraktívny.
Dôležité bude teraz najmä ustáť požiadavky na vychyľovanie spojov.
Reakcia na: Vlaran #554:
Dakujem!
Reakcia na: TeBeCe #553:
Dve už dojazdili definitívne, s dvomi sa ešte počíta tak na 80 %, pokiaľ sa ich podarí vyvariť. Jazdiť by mali na kyvadlovej doprave v Jasnej. Momentálne sú bez ECV - dočasne odhlásené.
Reakcia na: Vlaran #552:
Karosy uz definitivne dojazdili, alebo sa s nimi este pocita?
Reakcia na: Petto #550:
Viacerí by sme si želali aby to boli aspoň NS, ale platí to, čo som napísal budú to na 99% NB12. Predpoklad dodania je niekedy v októbri. Keď už tu prišli tie bn, tak mali byť aspoň 10.5 a trojdverové...
Reakcia na: Petto #550:
Zatial je to v pohode. Ked zacne skolsky rok, to bude rodeo...
CO pocuvam, vseobecne ludia nadavaju na tieto nove vozidla. Krpate a sedadla len na schodoch. Wifina im je ukradnuta ked nevedia komfortne cestovat.

Uvidime ake dojdu 12M vozidla ale ak nejaka BN12 tak zase blbost. Snad dojdu aspon nove NS12.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.