DPMK nakúpi 15 nových autobusov Solaris Urbino 12

Dopravný podnik mesta Košice, a.s. podpísal v priebehu pondelka (31. máj 2021) zmluvu so spoločnosťou Solaris Bus & Coach sp. z o.o. na dodanie pätnástich kusov autobusov štandardnej dĺžky typu Solaris Urbino 12 IV, ktoré boli vysúťažené ešte v rámci verejného obstarávania v roku 2018, kedy bola uzavretá rámcová zmluva na možnosť dodania až 15 štandardných autobusov s dĺžkou trvania štyri roky. Dopravný podnik sa v spolupráci s Mestom po takmer troch rokoch rozhodol využiť maximálny objem dodávok. Autobusy budú vybavené dnes už prakticky štandardne, teda klimatizáciou, systémom APC (Automatic passenger counting), USB nabíjačkami a podobne.

Oproti pôvodnej cene bude konečná nákupná cena zhruba o desatinu nižšia, jedno vozidlo bude stáť 209 900,00 € bez DPH, úhrada za spolu 15 vozidiel teda bude činiť takmer 3,15 mil. €. Nákup autobusov nebude financovaný z eurofondov, ale prostredníctvom úveru. Všetky vozidlá majú byť do Košíc dodané najneskôr do novembra tohto roku.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Petto #3:
Ten problém už zrejme nie je v tom, čo bude jazdiť, ale po čom... teda nákupu nových vozidiel by mala predchádzať asi modernizácia meniarní.
Reakcia na: 2TheMHDmarek3 #12:
"pozastaviť prevádzku existujúcej trolejbusovej siete, zahájiť prípravu nového konceptu autobusov s minimalizovaným vplyvom na životné prostredie (duobus / elektrobus / trolejbus) tak, aby mohli byť v prevádzke namiesto trolejbusov skoro po roku 2020,"

https://www.kosice.sk/obcan/strategia-rozvoja-dopravy-a-dopravnych-stavieb-mesta-kosice

Nikde sa však nepíše, že strategický dokument sa nemôže meniť... 🙂
Reakcia na: Mike #11:
Pokiaľ mi je známe, tak Stratégia rozvoja dopravy s trolejbusmi do roku 2030 (zatiaľ) nepočíta.
A strategické dokumenty mesta počítajú s trolejbusom do budúcna?
Reakcia na: reparil #9:
Isto? no neviem ci to stihne....uz sa mu krati obdobie 🙂
Reakcia na: Petto #3:
nie je to pravda, Polacek verejne deklaroval ze pracuje na navrate trolejbusovej dopravy pozri si jeho posledne zasdnutia a videa pre verejnost a mesto Kosice a tam sa oficialne k tejto teme vyjadruje takze coskoro sa budu kupovat aj parcialne trolejbusy do mesta vramci zelenej ekonomiky a zainvestuje a podpori sa aj tato cast dopravy
Som zvedavý, či dostane "vlnky" alebo sa modrá, biela, žltá prestriedajú na karosérii citlivejšie. Nič vážne proti vlnkám, ale táto výrazne dizajnová karoséria vyzýva na primerané prispôsobenie korporátneho náteru a podľa môjho názoru vlnky pre tieto výrazné tvary nie sú vhodné.

Možno sa mýlim, ale domnievam sa, že po dodaní korporátnych farieb a tvarového konceptu navrhne dizajn sám výrobca (1 - 2 - 3 skice), objednávateľ si z nich vyberie a finálny návrh sa už detailne dotiahne.
Teším sa že po dlhej dobe pribudne 3-kapurkový 12m autobus 😁
Reakcia na: LUKYmhd #5:
Najneskor v novembri.
Reakcia na: Dispecer #4:
Kedy by mali dojst vozidla realne do KE?
Reakcia na: Petto #3:
K prvej časti vety: Not true. 😉
Reakcia na: reparil #2:
Nerealne. Jednak tbusy KE mesto ocividne nechce a Solaris Trolino len tak nakupit nemozes.
a hlavne troeljbusy solaris trollino 18 by mohli nakupit uz konecne
Super, aspon nieco. 👍 Este klbaky nejake by sa zisli. Pri tych solarisoch som zvedavy ake budu mat ev.c.